logo bip


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W szkole uczymy się i pracujemy od poniedziałku do piątku :)

zmiany     23 czerwca br., dla 483 uczniów naszej szkoły rozpoczęły się letnie wakacje. Jako że mijający rok szkolny 2016/2017 był czasem przygotowania do wdrażania zmian w oświacie, we wrześniu spotkamy się w powiększonym gronie, zarówno uczniowskim, jak i nauczycielskim. Uczyć będziemy się w istniejącym kompleksie budynków szkolnych.
     Uczniowie kończący klasę VI od nowego roku szkolnego staną się uczniami VII klasy szkoły podstawowej i rozpocznie się tym samym stopniowe wygaszanie gimnazjów. Do szkoły podstawowej zostaną wprowadzone nowe obowiązkowe zajęcia edukacyjne: geografia, biologia, chemia i fizyka, edukacja dla bezpieczeństwa (EDB). Geografia i biologia - od klasy piątej, chemia i fizyka oraz drugi język obcy - od klasy siódmej, EDB - od klasy ósmej. Zmienią się również nazwy niektórych obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Zamiast zajęć komputerowych będzie informatyka, zamiast zajęć technicznych - technika, a w miejsce historii i społeczeństwa - osobno historia oraz wiedza o społeczeństwie. Uczniowie nadal będą korzystać z darmowych podręczników, które odbiorą w pierwszych dniach nauki w bibliotece szkolnej.


     Kształcenie w szkole podstawowej będzie podzielone na dwa etapy edukacyjne: I etap edukacyjny obejmie klasy I-III (edukacja wczesnoszkolna), II etap edukacyjny klasy IV-VIII (nauczanie przedmiotowe). Na zakończenie szkoły uczniowie napiszą egzamin ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki, języka obcego i jednego wybranego przedmiotu. Następnie wybiorą: czteroletnie liceum, pięcioletnie technikum lub szkołę branżową.
     Dołożymy wszelkich starań, aby zmiany oświatowe, w tym realizacja nowej podstawy programowej, były dla naszych uczniów łagodne i przyjazne. Z radością powitamy w naszym gronie wszystkich dotychczasowych nauczycieli gimnazjum, którzy od nowego roku zasilą kadrę szkoły podstawowej. RODZICÓW NASZYCH UCZNIÓW PROSIMY O WSPARCIE, GDYŻ PODSTAWOWĄ SIŁĄ PEDAGOGICZNĄ JEST DOM RODZINNY.

Wiesław Berendt, dyrektor szkoły

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
Data : sobota, 3 listopad 2018
4
Data : niedziela, 4 listopad 2018
5
6
7
8
9
10
Data : sobota, 10 listopad 2018
11
Data : niedziela, 11 listopad 2018
12
13
14
15
16
17
Data : sobota, 17 listopad 2018
18
Data : niedziela, 18 listopad 2018
19
20
21
22
23
24
Data : sobota, 24 listopad 2018
25
Data : niedziela, 25 listopad 2018
26
27
28
29
30

Informacje kontaktowe

adres2

Szkoła Podstawowa
im. Adama Mickiewicza
w Skokach.

ul. Poznańska 2
62 - 085 Skoki

 

Kontakt:
od poniedziałku - piątku
w godzinach 7:30 - 15:30.

 

tel. (61) 8124 - 021
fax. (61) 8124 - 021

Dojazd do Nas

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.