logo bip


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W szkole uczymy się i pracujemy od poniedziałku do piątku :)

zmiany     23 czerwca br., dla 483 uczniów naszej szkoły rozpoczęły się letnie wakacje. Jako że mijający rok szkolny 2016/2017 był czasem przygotowania do wdrażania zmian w oświacie, we wrześniu spotkamy się w powiększonym gronie, zarówno uczniowskim, jak i nauczycielskim. Uczyć będziemy się w istniejącym kompleksie budynków szkolnych.
     Uczniowie kończący klasę VI od nowego roku szkolnego staną się uczniami VII klasy szkoły podstawowej i rozpocznie się tym samym stopniowe wygaszanie gimnazjów. Do szkoły podstawowej zostaną wprowadzone nowe obowiązkowe zajęcia edukacyjne: geografia, biologia, chemia i fizyka, edukacja dla bezpieczeństwa (EDB). Geografia i biologia - od klasy piątej, chemia i fizyka oraz drugi język obcy - od klasy siódmej, EDB - od klasy ósmej. Zmienią się również nazwy niektórych obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Zamiast zajęć komputerowych będzie informatyka, zamiast zajęć technicznych - technika, a w miejsce historii i społeczeństwa - osobno historia oraz wiedza o społeczeństwie. Uczniowie nadal będą korzystać z darmowych podręczników, które odbiorą w pierwszych dniach nauki w bibliotece szkolnej.


     Kształcenie w szkole podstawowej będzie podzielone na dwa etapy edukacyjne: I etap edukacyjny obejmie klasy I-III (edukacja wczesnoszkolna), II etap edukacyjny klasy IV-VIII (nauczanie przedmiotowe). Na zakończenie szkoły uczniowie napiszą egzamin ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki, języka obcego i jednego wybranego przedmiotu. Następnie wybiorą: czteroletnie liceum, pięcioletnie technikum lub szkołę branżową.
     Dołożymy wszelkich starań, aby zmiany oświatowe, w tym realizacja nowej podstawy programowej, były dla naszych uczniów łagodne i przyjazne. Z radością powitamy w naszym gronie wszystkich dotychczasowych nauczycieli gimnazjum, którzy od nowego roku zasilą kadrę szkoły podstawowej. RODZICÓW NASZYCH UCZNIÓW PROSIMY O WSPARCIE, GDYŻ PODSTAWOWĄ SIŁĄ PEDAGOGICZNĄ JEST DOM RODZINNY.

Wiesław Berendt, dyrektor szkoły

Kalendarz wydarzeń

Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
Data : sobota, 2 luty 2019
3
Data : niedziela, 3 luty 2019
4
5
6
7
8
9
Data : sobota, 9 luty 2019
10
Data : niedziela, 10 luty 2019
11
12
13
14
15
16
Data : sobota, 16 luty 2019
17
Data : niedziela, 17 luty 2019
18
19
20
21
22
23
Data : sobota, 23 luty 2019
24
Data : niedziela, 24 luty 2019
25
26
27
28

Informacje kontaktowe

adres2

Szkoła Podstawowa
im. Adama Mickiewicza
w Skokach.

ul. Poznańska 2
62 - 085 Skoki

 

Kontakt:
od poniedziałku - piątku
w godzinach 7:30 - 15:30.

 

tel. (61) 8124 - 021
fax. (61) 8124 - 021

Dojazd do Nas


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/biurotec/domains/szp-skoki.pl/public_html/plugins/content/phocamaps/phocamaps.php on line 52

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/biurotec/domains/szp-skoki.pl/public_html/plugins/content/phocamaps/phocamaps.php on line 53

Deprecated: Non-static method PhocaMapsIcon::getIconData() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/biurotec/domains/szp-skoki.pl/public_html/administrator/components/com_phocamaps/helpers/phocamapsmap.php on line 461


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/biurotec/domains/szp-skoki.pl/public_html/modules/mod_cookiesaccept/mod_cookiesaccept.php on line 24

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.