logo bip


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W szkole uczymy się i pracujemy od poniedziałku do piątku :)

KORONAWIRUS INFORMACJE

rodo

jadl

E-dziennik Logowanie

Rozkład 2015-2016

SZKOLNE VIDEO

wideo

Dla Rodziców

Kalendarium szkoly

Osiagniecia uczniow

Ogloszenia

Statut szkoly

Samorzad uczniowski

Komisja rewizyjna Prezydium rady rodzicow

Pedagog szkolny

 

inspektor

Szkolne archiwa

Zajecia pozalekcyjne

zajecia pozalekcyjne projekt

 

Logopeda

 

doradztwo zawodowe

zmiany     23 czerwca br., dla 483 uczniów naszej szkoły rozpoczęły się letnie wakacje. Jako że mijający rok szkolny 2016/2017 był czasem przygotowania do wdrażania zmian w oświacie, we wrześniu spotkamy się w powiększonym gronie, zarówno uczniowskim, jak i nauczycielskim. Uczyć będziemy się w istniejącym kompleksie budynków szkolnych.
     Uczniowie kończący klasę VI od nowego roku szkolnego staną się uczniami VII klasy szkoły podstawowej i rozpocznie się tym samym stopniowe wygaszanie gimnazjów. Do szkoły podstawowej zostaną wprowadzone nowe obowiązkowe zajęcia edukacyjne: geografia, biologia, chemia i fizyka, edukacja dla bezpieczeństwa (EDB). Geografia i biologia - od klasy piątej, chemia i fizyka oraz drugi język obcy - od klasy siódmej, EDB - od klasy ósmej. Zmienią się również nazwy niektórych obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Zamiast zajęć komputerowych będzie informatyka, zamiast zajęć technicznych - technika, a w miejsce historii i społeczeństwa - osobno historia oraz wiedza o społeczeństwie. Uczniowie nadal będą korzystać z darmowych podręczników, które odbiorą w pierwszych dniach nauki w bibliotece szkolnej.


     Kształcenie w szkole podstawowej będzie podzielone na dwa etapy edukacyjne: I etap edukacyjny obejmie klasy I-III (edukacja wczesnoszkolna), II etap edukacyjny klasy IV-VIII (nauczanie przedmiotowe). Na zakończenie szkoły uczniowie napiszą egzamin ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki, języka obcego i jednego wybranego przedmiotu. Następnie wybiorą: czteroletnie liceum, pięcioletnie technikum lub szkołę branżową.
     Dołożymy wszelkich starań, aby zmiany oświatowe, w tym realizacja nowej podstawy programowej, były dla naszych uczniów łagodne i przyjazne. Z radością powitamy w naszym gronie wszystkich dotychczasowych nauczycieli gimnazjum, którzy od nowego roku zasilą kadrę szkoły podstawowej. RODZICÓW NASZYCH UCZNIÓW PROSIMY O WSPARCIE, GDYŻ PODSTAWOWĄ SIŁĄ PEDAGOGICZNĄ JEST DOM RODZINNY.

Wiesław Berendt, dyrektor szkoły

Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Informacje kontaktowe

adres2

Szkoła Podstawowa
im. Adama Mickiewicza
w Skokach.

ul. Poznańska 2
62 - 085 Skoki

 

Kontakt:
od poniedziałku - piątku
w godzinach 7:30 - 15:30.

 

tel. (61) 8124 - 021
fax. (61) 8124 - 021

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.