logo bip


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W szkole uczymy się i pracujemy od poniedziałku do piątku :)

22     Pokazy, eksperymenty, doświadczenia i gry dydaktyczne królowały w naszej szkole 30 maja podczas VIII Pikniku Naukowego realizowanego w ramach projektu edukacyjnego pod hasłem „Jestem - niepodległa 1918 - 2018”. Celem pikniku była popularyzacja wiedzy z różnych dyscyplin naukowych. Tego dnia część nauczycieli i uczniów naszej szkoły  wystąpiła w roli animatorów. Uczestnicy pikniku mogli samodzielnie wykonać wiele ciekawych doświadczeń, obejrzeć kilka ciekawych prezentacji, sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w grach edukacyjnych, łamigłówkach i zadaniach praktycznych nie tylko z dziedziny fizyki, chemii, geografii, czy matematyki, ale również z astronomii, historii, biologii, języków obcych itd.

Zobacz więcej zdjęć: piknik_2018

Mieli okazję poznać modę dwudziestolecia międzywojennego, wysłuchać piosenek patriotycznych, obejrzeć przedmioty codziennego użytku z początku XXw., obejrzeć wystawę  poświęconą Powstaniu Wielkopolskiemu, uczestniczyć w pokazach przygotowanych przez Nadleśnictwo Łopuchówko, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Wągrowca i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Antoniewa. Każdy uczestnik pikniku odwiedzając wybrane sale i stanowiska naukowe zdobywał punkty na karcie zadań projektowych, która upoważniała go do wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. To zachęcało i inspirowało zwiedzających do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej.
     VIII Piknik Naukowy odbył się dzięki pomocy i wsparciu finansowemu: Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Skoki, pana Krzysztofa Migasiewicza - właściciela Piekarni-Cukierni „Emka” oraz Rady Rodziców, za co składamy serdeczne podziękowania. Pomysłodawczynią i koordynatorem pikniku była Pani Małgorzata Dudek.
     W tygodniu poprzedzającym piknik odbył się także „Bieg ku wolności”, konkurs przyrodniczy, historyczny i plastyczny.
     Oto wyniki konkursów:

VI KOKURS PRZYRODNICZY

I m. Paulina Kawczyńska

II m. Anita Sydow

III m. Aleksandra Szymańska

KONKURS O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

 klasy IV-VI

I m. Rafał Jarzębowski

II m. Michał Szklennik

III m.Mikołaj Kubicki

Klasy VII , II i III gimnazjum

I m. Małgorzata Surdyk, Patryk Talar

III .Mateusz Kulus

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

I m. Anita Brzezińska

II m. Anita Sydow

III m. Julia Stożek

KONKURS PLASTYCZNY  NA KARTKĘ OKOLICZNOŚCIOWĄ Z  OKAZJI 100. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

I m. Dagmara Futro

II m. Dawid Sznajder

III m. Jakub Kujawa

Wyróżnienie: Mikołaj Wojtaś, Julia Stożek

Renata Stróżewska

Kalendarz wydarzeń

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : sobota, 1 luty 2020
2
Data : niedziela, 2 luty 2020
3
Data : poniedziałek, 3 luty 2020
4
Data : wtorek, 4 luty 2020
5
Data : środa, 5 luty 2020
6
Data : czwartek, 6 luty 2020
7
Data : piątek, 7 luty 2020
8
Data : sobota, 8 luty 2020
9
Data : niedziela, 9 luty 2020
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Informacje kontaktowe

adres2

Szkoła Podstawowa
im. Adama Mickiewicza
w Skokach.

ul. Poznańska 2
62 - 085 Skoki

 

Kontakt:
od poniedziałku - piątku
w godzinach 7:30 - 15:30.

 

tel. (61) 8124 - 021
fax. (61) 8124 - 021

Dojazd do Nas

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.