logo bip


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W szkole uczymy się i pracujemy od poniedziałku do piątku :)

KORONAWIRUS INFORMACJE

rodo

jadl

E-dziennik Logowanie

Rozkład 2015-2016

SZKOLNE VIDEO

wideo

Dla Rodziców

Kalendarium szkoly

Osiagniecia uczniow

Ogloszenia

Statut szkoly

Samorzad uczniowski

Komisja rewizyjna Prezydium rady rodzicow

Pedagog szkolny

 

inspektor

Szkolne archiwa

Zajecia pozalekcyjne

zajecia pozalekcyjne projekt

 

Logopeda

 

doradztwo zawodowe

podziekowanie jubileusz     Długa jest lista tych, którzy tworzyli, rozwijali i wspierali rozwój skockiej oświaty. Jako gospodarz tej placówki pragnę wyrazić uznanie nie tylko wobec moich poprzedników, którzy kierowali szkołą, ale również ich zastępców, emerytowanych nauczycieli, pracowników oświaty, władz samorządowych, przewodniczących Komitetów Rodzicielskich, rodziców i absolwentów – którzy w trudnych warunkach swoim słowem, postępowaniem i roztropnością pomogli wybudować, zachować i przekazać wszystko to, co mieści się w dwóch tak zwykłych, a jednocześnie bogatych w treść słowach: Nasza Szkoła. Uroczystość 100-lecia placówki była okazją do tego, by podkreślić, iż w naszej szkole zawsze najważniejszy był uczeń, duszą szkoły – nauczyciel, a dumą – wspólne osiągnięcia.


     Z radością przyjmowałem gratulacje i słowa uznania, które w ogromnej mierze należą się moim współpracownikom, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali uroczystość. Renacie Stróżewskiej za wyreżyserowanie akademii, filmu o szkole, za „Starą izbę pod schodami”, folder o szkole i koordynowanie pracami Komitetu Organizacyjnego. Za wyjątkowe zaangażowanie dziękuję również Robertowi Dorawie, którego umiejętność pracy pod presją czasu była bezcenna. Wiesławowi Sierzchule za spokój, cenne rady i prace organizacyjne. Justynie Markiewicz za grafiki, rysunki i kaligraficzne opatrywanie dedykacji, Wiolecie Grzegorzewskiej za „Starą Pocztę”, karczmę, stroje Mickiewicza i dawne rekwizyty, Alicji Kramer za scenografię i stylizację dawnych uczniów oraz wszelką pomoc, Danucie Kobus i Małgorzacie Zaganiaczyk za wystrój hali, Magdalenie Fertsch i Agnieszce Wasylewicz za karczmę „Rzym”, Beacie Babrakowskiej, Paulinie Marszewskiej, Marzenie Warzbińskiej za kawiarenkę, Barbarze i Andrzejowi Surdykom za salę z dawnych lat, Lidii Eksler za zebranie podarunków dla szkoły w postaci 120 książek i czuwanie nad oprawą grafik, Annie Dorawie i Dorocie Mrozińskiej za „Galerię zdjęć i nazwisk stuletniej Rady Pedagogicznej”, Małgorzacie Zaganiaczyk za cegiełki dla sponsorów i wszelką pomoc w dekorowaniu szkoły, Wioletcie Molińskiej za pomoc organizacyjną, dobre słowo i opiekę nad działaniami S.U., Annie Macioszek za prezentację i zadania informatyczne, Paulinie Mączyńskiej za czynności techniczne związane z tworzeniem filmu, Julicie Dziekan, Esterze Kruszce i Małgorzacie Winkiel za taniec pierwszoklasistów. Ponadto dziękuję za wystrój sal, korytarzy, każdą pomoc i obecność do późnych godzin: Izabeli Białej, Wiesławie Surdyk-Fertsch, Alinie i Krzysztofowi Gapińskim, Annie Szymkowiak, Alicji Nowak, Lidii Miczyńskiej, Natalii Klimas, Renacie Hamulczyk, Danucie Senger, Magdalenie Samol, Małgorzacie Dudek, Justynie Grzegorzewskiej, Agacie Orzechowskiej. Dziękuję za przyniesienie placków, smalcu i innych pyszności do kawiarenki i karczmy. Za wytężoną pracę dziękuję także pracownikom obsługi i administracji, a szczególnie Malwinie Białachowskiej i Darii Mendel za obsługę sekretariatu, Przemysławowi Boguni, Markowi Urbaniakowi, Piotrowi Szymasiowi – za obsługę techniczną.
Pragnę raz jeszcze wyrazić uznanie dla nauczycieli, którzy w ciągu minionych stu lat współtworzyli wspaniałą historię tej placówki. ZA WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE WSZYSTKIM PAŃSTWU SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.
Za życzenia i obecność pragnę jeszcze raz podziękować:
- Jego Ekscelencji Wojciechowi Polakowi - Arcybiskupowi Metropolicie Gnieźnieńskiemu Prymasowi Polski,
- Burmistrzowi MiG Skoki Tadeuszowi Kłosowi,
- Wielkopolskiemu Wicekuratorowi Oświaty Aleksandrze Kuź,
- Dyrektorowi Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - Oddziału Terenowego w Poznaniu Bogdanowi Flemingowi,
- Staroście Powiatu Wągrowieckiego Tomaszowi Krancowi,
- Przewodniczącej Rady Powiatu Wągrowieckiego Małgorzacie Osuch,
- Przewodniczącemu Rady Miejskiej Gminy Skoki Zbigniewowi Kujawie,
- Radnym Rady Miejskiej Gminy Skoki,
- Radnym Powiatu Wągrowieckiego,
- Sekretarz MiG Skoki Blance Gaździak,
- Burmistrzowi Miasta Wągrowca Jarosławowi Berendtowi,
- Przewodniczącemu Rady Miejskiej Wągrowca Jakubowi Zadrodze,
- Dziekanowi dekanatu goślińskiego ks. Sławomirowi Jessie,
- ks. Proboszczowi Karolowi Kaczorowi,
-Wicedyrektor Oddziału Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu Stefanii Misiarek,
- Nadleśniczemu Nadleśnictwa Łopuchówko Tomaszowi Sobolakowi,
- Przewodniczącemu Rady Rodziców Jackowi Dukszcie,
- Profesorowi dr. hab. Michałowi Giersigowi,
- Profesorowi dr. hab. inż.  Markowi Fertschowi,
- Doktorowi hab. inż. Wojciechowi Koczorowskiemu,
- Profesor dr hab. Annie Gąsowskiej,
- Profesorowi UAM dr. Markowi Gawęckiemu,
- Docentowi dr. Przemysławowi Frąckowiakowi, 
- Doktorowi inż. Łukaszowi Klapiszewskiemu,
- Doktor hab. Monice Gąseckiej,
- Najstarszej absolwentce szkoły – Pani Halinie Wołków,
- Panu Sławomirowi Biłozorowi, synowi kierownika szkoły w latach 1932-39 oraz 1945-1946 (za obecność i za list po uroczystości),
- Dyrektorom placówek oświatowo-kulturalnych, kierownikom instytucji, szefom stowarzyszeń, organizacji z terenu Wągrowca i  Skoków,
- Pocztom sztandarowym, nauczycielom, pracownikom administracyjno-obsługowym, rodzicom, uczniom oraz przedstawicielom mediów,
- za przesłane gratulacje: Wielkopolskiemu Kuratorowi Oświaty Elżbiecie Leszczyńskiej, Wojewodzie Wielkopolskiemu Zbigniewowi Hoffmanowi, Wicemarszałkowi Województwa Wielkopolskiego Wojciechowi Jankowiakowi,
- Burmistrzowi Tadeuszowi Kłosowi i radnym Rady Miejskiej Gminy Skoki za wsparcie finansowe, ks. proboszczowi Karolowi Kaczorowi za pomoc w podejmowaniu Prymasa Polski, prof. Annie Gąsowskiej za pomoc w ustaleniu adresów byłych absolwentów reprezentujących świat nauki, Krzysztofowi Koniarkowi za artystyczną oprawę akademii, Paulinie Jeske za wykonanie zaproszeń, Antoniemu Wiśniewskiemu za zdjęcia i wspomnienia, radzie rodziców za grilla w plenerze, ekipie nagłośnieniowo-oświetleniowej za efekty sceniczne, rodzicom uczniów „starej klasy” za stylizację ubiorów, Ireneuszowi Belterowi za przekazanie sprzętów i przedmiotów do starej izby, naczelnikowi wągrowieckiej poczty p. Ryszardowi Kręzielewskiemu za rekwizyty pocztowe, p. Marii Hojdak za stare pamiątki, dyrektor Biblioteki Publicznej p. Elżbiecie Skrzypczak za wypożyczenie krzeseł, Iwonie Migasiewicz za fotografie, sponsorom za wsparcie jubileuszu,
- za uświetnienie przemarszu: orkiestrze dętej pod batutą p. Artura Pokorzyńskiego, motocyklistom, p. Monice Kucz za zabytkowe auto, p. Marianowi Deminiakowi za bryczkę, dyrektorowi Zbigniewowi Smolińskiemu, uczniom i opiekunom ZSP nr 1 w Wągrowcu za rower-gigant, policji za organizację ruchu. Wszystkim niewymienionym za każde dobre słowo, pomoc i życzliwość.

Wiesław Berendt

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Data : czwartek, 11 czerwiec 2020
12
Data : piątek, 12 czerwiec 2020
13
Data : sobota, 13 czerwiec 2020
14
Data : niedziela, 14 czerwiec 2020
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
Data : czwartek, 25 czerwiec 2020
27
28
29
30

Informacje kontaktowe

adres2

Szkoła Podstawowa
im. Adama Mickiewicza
w Skokach.

ul. Poznańska 2
62 - 085 Skoki

 

Kontakt:
od poniedziałku - piątku
w godzinach 7:30 - 15:30.

 

tel. (61) 8124 - 021
fax. (61) 8124 - 021

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.