logo bip


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W szkole uczymy się i pracujemy od poniedziałku do piątku :)

KORONAWIRUS INFORMACJE

rodo

jadl

E-dziennik Logowanie

Rozkład 2015-2016

SZKOLNE VIDEO

wideo

Dla Rodziców

Kalendarium szkoly

Osiagniecia uczniow

Ogloszenia

Statut szkoly

Samorzad uczniowski

Komisja rewizyjna Prezydium rady rodzicow

Pedagog szkolny

 

inspektor

Szkolne archiwa

Zajecia pozalekcyjne

zajecia pozalekcyjne projekt

 

Logopeda

 

doradztwo zawodowe

mdjo19     W ramach corocznie obchodzonego 26 września na całym świecie Międzynarodowego Dnia Języków Obcych zespół anglistów pracujących w naszej szkole postanowił zachęcić uczniów do wzięcia udziału w projekcie „Think outside the box”. Projekt został podzielony na dwa etapy. W pierwszym,  uczniowie wraz z wychowawcami dekorowali drzwi swoich klas flagami, zdjęciami i ciekawostkami z wylosowanego przez siebie wcześniej kraju. Przechodząc przez korytarze naszej szkoły mieliśmy okazję znaleźć się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy Japonii lub Meksyku.
     Drugi etap naszego projektu odbył się 1 października. W ten dzień od samego rana 4-osobowe zespoły z klas V-VIII miały okazję zmierzyć się z nauką języka angielskiego w niecodziennej formie.

W świetlicy naszej szkoły czekało na nich 10 stacji zadaniowych. Od krzyżówek, quizów i rebusów po gry planszowe i łamańce językowe, które wywoływały spontaniczne salwy śmiechu  wśród uczestników. Kolejnym punktem naszego Dnia Języków Obcych była zabawa z wykorzystaniem QR kodów. We wszystkich budynkach naszej szkoły zostały rozwieszone QR kody z zaszyfrowanymi zadaniami, polecanymi przez nas linkami   do ciekawych stron oraz aplikacji do nauki języków obcych. Zadaniem uczniów było skanowanie tych kodów za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej na telefonach komórkowych i rozwiązywanie zadań oraz zapoznanie się z polecanymi materiałami do wykorzystania w nauce języków  obcych.  Ostatnim zadaniem uczniów było przygotowanie stroju ludowego lub przebranie się za znaną postać z wylosowanego przez siebie kraju. Nikogo więc nie dziwił widok misia koala, Faraona, mumii, urodziwych  Krakowianek, Bawarki, tancerek hiszpańskich, Chinek czy  meksykanina w pięknym sombrero przechadzających się po korytarzach szkolnych.

     Dzień dostarczył wszystkim wielu emocji i był fajną lekcją nauki języka obcego oraz kultury i wiedzy o innych krajach. Lekcja nie zawsze musi odbywać się w szkolnej ławce a telefon komórkowy można z powodzeniem wykorzystać jako narzędzie w codziennej pracy.  
     Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich wychowawcom za zaangażowanie i pomoc przy realizowaniu powierzonych zadań. 
     Projekt przygotowały: Agata Orzechowska, Magdalena Jeske, Renata Królczyk oraz Paulina Mączyńska.  

Magdalena Jeske   

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Data : czwartek, 11 czerwiec 2020
12
Data : piątek, 12 czerwiec 2020
13
Data : sobota, 13 czerwiec 2020
14
Data : niedziela, 14 czerwiec 2020
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
Data : czwartek, 25 czerwiec 2020
27
28
29
30

Informacje kontaktowe

adres2

Szkoła Podstawowa
im. Adama Mickiewicza
w Skokach.

ul. Poznańska 2
62 - 085 Skoki

 

Kontakt:
od poniedziałku - piątku
w godzinach 7:30 - 15:30.

 

tel. (61) 8124 - 021
fax. (61) 8124 - 021

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.