logo bip


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W szkole uczymy się i pracujemy od poniedziałku do piątku :)

IMG 20191031 082132     Przygotowując kolejne zajęcia dla uczniów zastanawiamy się, co  zrobić aby w uczestnikach wzbudzić motywację wewnętrzną do pracy, do aktywnego udziału. A gdyby tak zajęcia zamienić w przygodę? Czy jest to możliwe w naszej szarej szkolnej codzienności, bo coraz trudniej jest zaskoczyć dzisiejszą młodzież. Warto się zastanowić, co lubią nasi uczniowie? Z pewnością na tej liście znajdą się  gry i rywalizacja, działanie i troszkę tajemnicy. A gdyby to wszystko miało miejsce na naszej lekcji? Czy uda nam się zamienić nudną lekcję ograniczającą się do rozwiązywania przykładów z podręcznika lub wysłuchania wykładu i robienia notatki  na przygodę?

Zobacz więcej zdjęć: SPOOKY ESCAPE


     30 października zaprosiłyśmy uczniów klas VI naszej szkoły na pełną emocji lekcję Halloween w konwencji escape room. Ta metoda prowadzenia zajęć podbija serca wszystkich miłośników zajęć z dreszczykiem, elementami tajemnicy i dużą dawką niewiadomych, gdzie rozwikłanie prowadzi do odkrycia szyfru, w którym zakodowana jest antyklątwa na złośliwe czary edu-czarownicy.
     Tego dnia uczniowie weszli do klasy  nie spodziewając się, że zatrzasną się za nimi drzwi, a jedynym sposobem wydostania się z niej (i pójścia na przerwę) będzie odnalezienie hasła, które zatrzyma klątwę złej Czarownicy Poppy.
     Elementy zaskoczenia i odkrywania czegoś nowego, humor, zabawa i pozytywne emocje to silne czynniki wzmacniające motywację naszych uczniów do nauki. Przy okazji tej interkulturowej lekcji budujemy także kluczowe umiejętności przyszłości, takie jak:​ współpraca w grupie – team power nigdzie nie sprawdzi się tak dobrze jak w zabawie typu escape room – drużyna/para musi współpracować ze sobą, aby osiągnąć wspólny cel, jakim jest rozwikłanie zagadki!; myślenie krytyczne– nie ma złych odpowiedzi, liczy się pomysłowość, wychodzenie poza schematy i szukanie niesztampowych rozwiązań!; komunikacja – w grze escape room „dogadanie się” w celu pokonania kolejnych wyzwań to podstawa do szybszego i skuteczniejszego odkrycia tajemnicy oraz kreatywność uczniów i nauczyciela – niejednokrotnie zadziwia obie zainteresowane strony.
     Kolejny escape room już w przygotowaniu. Tym razem w temacie: Christmas. Już nie możemy się doczekać, a Wy?

Magdalena Jeske, Agata Orzechowska

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : środa, 1 styczeń 2020
2
3
4
Data : sobota, 4 styczeń 2020
5
Data : niedziela, 5 styczeń 2020
6
Data : poniedziałek, 6 styczeń 2020
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Data : poniedziałek, 20 styczeń 2020
21
22
23
Data : czwartek, 23 styczeń 2020
24
25
26
27
Data : poniedziałek, 27 styczeń 2020
28
Data : wtorek, 28 styczeń 2020
29
Data : środa, 29 styczeń 2020
30
Data : czwartek, 30 styczeń 2020
31
Data : piątek, 31 styczeń 2020

Informacje kontaktowe

adres2

Szkoła Podstawowa
im. Adama Mickiewicza
w Skokach.

ul. Poznańska 2
62 - 085 Skoki

 

Kontakt:
od poniedziałku - piątku
w godzinach 7:30 - 15:30.

 

tel. (61) 8124 - 021
fax. (61) 8124 - 021

Dojazd do Nas

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.