logo bip


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W szkole uczymy się i pracujemy od poniedziałku do piątku :)

KORONAWIRUS INFORMACJE

rodo

jadl

E-dziennik Logowanie

Rozkład 2015-2016

SZKOLNE VIDEO

wideo

Dla Rodziców

Kalendarium szkoly

Osiagniecia uczniow

Ogloszenia

Statut szkoly

Samorzad uczniowski

Komisja rewizyjna Prezydium rady rodzicow

Pedagog szkolny

 

inspektor

Szkolne archiwa

Zajecia pozalekcyjne

zajecia pozalekcyjne projekt

 

Logopeda

 

doradztwo zawodowe

DSC06052     28.11. br. odbyła się już XI gminna edycja Przeglądu Spektakli Profilaktycznych, którego gospodarzem miała przyjemność być nasza szkoła. Na tę okazję przygotowano łącznie 10 występów profilaktycznych. Swoje spektakle wystawiły m.in.: Stowarzyszenie Tęcza, MOW w Antoniewie, Przedszkole Samorządowe im. Kubusia Puchatka w Skokach, Niepubliczne Przedszkole Językowe w Skokach, Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza w Skokach oraz dwa zespoły uczniów reprezentujące naszą szkołę.
     Nadrzędnym celem spektakli była szeroko pojęta promocja zdrowego, aktywnego stylu życia oraz pogłębienie świadomości na temat zagrożeń i konsekwencji wywołanych przez używki. Młodzi ludzie często stają przed wyborem - ulec presji rówieśników i sięgnąć po używki, czy je odrzucić?

Zobacz więcej zdjęć: teatry_profilaktyczne_2019

Otóż sami muszą umieć o tym właściwie zadecydować, gdyż tylko taki wybór, wypływający z własnych przekonań i przemyśleń będzie skuteczny.
     Przedstawienie pt. „Wózek” w wykonaniu pierwszego zespołu uczniów naszej szkoły pod opieką Beaty Babrakowskiej, Alicji Kramer i Pauliny Marszewskiej w sposób dosadny zobrazowało skutki nadużycia dopalaczy i substancji psychoaktywnych przez młodego człowieka, które będzie odczuwał przez całe swoje życie. Jest przestrogą, a zarazem uczy podjęcia właściwej decyzji. Doskonała gra aktorska naszych dzieci wprowadziła odbiorców w nastrój zadumy i refleksji. Przekonała, że nie warto sięgać po używki, gdyż cena za to może okazać się naprawdę bardzo wysoka.
     Z kolei „artyści” pod opieką Wiolety Grzegorzewskiej w spektaklu pt. ,,Mały Książę” poprzez połączenie znakomitej gry aktorskiej, muzyki i tańca ukazali problemy  młodego człowieka odkrywającego tajniki prawdziwej przyjaźni, szacunku i miłości wobec bliźniego. Bohater przedstawienia mimo napotkanych zagrożeń nie ulega pokusom, wręcz przeciwnie zdobywa wiedzę i doświadczenie, buduje system wartości będący kluczem do szczęśliwego życia.
     Każdy uczestnik przeglądu profilaktycznego otrzymał dyplom i upominek. Dziękujemy raz jeszcze naszym uczniom oraz przybyłym gościom za wymowne, pełne refleksji pouczające treści o tematyce profilaktycznej.

Paulina Marszewska

Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
Data : czwartek, 2 kwiecień 2020
3
4
5
6
7
8
9
Data : czwartek, 9 kwiecień 2020
10
Data : piątek, 10 kwiecień 2020
11
Data : sobota, 11 kwiecień 2020
12
Data : niedziela, 12 kwiecień 2020
13
Data : poniedziałek, 13 kwiecień 2020
14
Data : wtorek, 14 kwiecień 2020
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Informacje kontaktowe

adres2

Szkoła Podstawowa
im. Adama Mickiewicza
w Skokach.

ul. Poznańska 2
62 - 085 Skoki

 

Kontakt:
od poniedziałku - piątku
w godzinach 7:30 - 15:30.

 

tel. (61) 8124 - 021
fax. (61) 8124 - 021

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.