W dniach 27-28 maja uczniowie klas 6a i 6b wybrali się na dwudniową wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszego dnia naszej przygody udaliśmy się do Gdańska, gdzie zwiedziliśmy piękną starówkę. Zobaczyliśmy m.in. słynny Długi Targ z Neptunem, Bazylikę Mariacką, Ratusz Głównego Miasta oraz, charakterystyczny dla tego miejsca, Żuraw. Podziwialiśmy piękne kamienice, które zachwycały swoją architekturą.
Następnie udaliśmy się do Gdyni, gdzie odwiedziliśmy Oceanarium. Podziwialiśmy egzotyczne ryby oraz inne morskie stworzenia. Dla większości z nas było to pierwsze spotkanie z tak dużą różnorodnością morskich gatunków. Po wizycie w Oceanarium udaliśmy się na nabrzeże, gdzie zwiedziliśmy ORP Błyskawica – okręt muzeum. Mogliśmy wejść na pokład i zobaczyć jak wyglądało życie na okręcie wojennym.
Ostatnim punktem naszej wycieczki był Hel. Spacerując plażą podziwialiśmy przepiękny widok na Zatokę Pucką. Na zakończenie naszej wyprawy udaliśmy się na latarnię morską, skąd podziwialiśmy przepiękne widoki Morza Bałtyckiego.
Podsumowując, nasza dwudniowa wycieczka do Gdańska, Gdyni i na Hel trwale zapisze się w pamięci uczestników. Poznaliśmy wiele ciekawych miejsc, nauczyliśmy się historii Trójmiasta oraz spędziliśmy czas na wspaniałej zabawie i integracji.

Natalia Klimas, Krzysztof Gapiński, Renata Stróżewska, Alicja Kramer

Comments are closed.
Skip to content