Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę to dla naszej społeczności czas refleksji nad historycznymi wydarzeniami i dumy z przynależności do suwerennego państwa. W tym roku uczniowie z klasy 2b postanowili podkreślić wagę tego święta poprzez nietypowy eksperyment laboratoryjny.
Pod kierunkiem Pani Iwony Rypińskiej uczniowie przeprowadzili doświadczenie z wykorzystaniem probówki, w efekcie uzyskując miniaturową wersję polskiej flagi. W trakcie eksperymentu użyto trzech głównych składników: acetonu, brokatu i chlorku sodu. Uczniowie zręcznie połączyli te substancje w odpowiednich proporcjach, obserwując, jak zmienia się konsystencja i wygląd mieszanki.
Efektem końcowym było niezwykłe widowisko – miniaturowa polska flaga utworzona wewnątrz probówki. Barwy narodowe Polski, biel i czerwień, zostały odzwierciedlone w sposób, który wprawił uczniów w zachwyt i zdumienie.
Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie Rypińskiej za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie tego interesującego doświadczenia chemicznego, które mamy nadzieję przyczyni się do zwiększenia w przyszłości zainteresowania wśród drugoklasistów niezwykłym światem chemii.

Elżbieta Chojnacka

Comments are closed.
Skip to content