Od wielu lat gwarancją dobrej zabawy jest rekreacja połączona ze sportem. W tym roku z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców zapewniła dzieciom: dmuchane zamki, zjeżdżalnie, Laser Tag z przeszkodami, piłkarskie rzutki, bańki mydlane, fotobudkę, brokatowe tatuaże, tory przeszkód, kąpiel w pianie, watę cukrową, popcorn i wiele innych atrakcji. Z kolei nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali turnieje piłki nożnej i piłki siatkowej, a dzięki uprzejmości Kurkowego Bractwa Strzeleckiego dostępna była strzelnica, gdzie odbywała się rywalizacja strzelania z wiatrówki.
Gdy boisko wypełniło się wesołym gwarem rodzice zapraszali do stoisk ze słodkościami i napojami, a nauczyciele dbali o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Skocki stadion zamienił się w krainę fantastycznej rozrywki i aktywnego wypoczynku. Obok tych kolorowych atrakcji uczniowie rozłożyli kocyki, grali w karty, odpoczywali i cieszyli się, że tej miłej atmosfery nie przerwie żaden dzwonek!
Zwycięskie drużyny sportowe zostały uhonorowane pucharami, dyplomami i bidonami. Z  kolei klasy 1-3 rywalizujące przy piłkarskich rzutkach, otrzymały dodatkowo puzzle przedstawiające nasze miasto, przygotowane przez UMiG Skoki.
Po zakończonych turniejach i rozgrywkach z życzeniami przyjechał Burmistrz MiG Skoki Pan Tadeusz Kłos z Panią sekretarz Blanką Gaździak, w obecności których zostały wręczone puchary, dyplomy i upominki. W ramach poczęstunku Pan Burmistrz przywiózł dla wszystkich dzieci lody.
Jak podkreśliła Pani Paulina Serba, przewodnicząca RR: „środki zebrane podczas organizowanego XVI Balu Charytatywnego „SENTYMENT DO SZKOŁY” oraz wpłaty dokonane przez rodziców i opiekunów na rzecz Rady Rodziców pozwoliły przygotować moc niespodzianek”.
W imieniu dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Burmistrza za życzenia i podarunki, do Pań z Banku Spółdzielczego za stoisko promocyjne z drobnymi upominkami, dziękujemy również Pani Marlenie Mazurkiewicz – dyrektor banku za bidony, a nade wszystko Paniom z Rady Rodziców za dopięcie wszystkiego na  przysłowiowy ostatni guzik, zaangażowanie i serdeczność.

Renata Stróżewska

Comments are closed.
Skip to content