Drużyna Szkoły Podstawowej w Skokach w składzie: Daria Kamińska, Jakub Królczyk oraz Stanisław Przybysz awansowała do finału wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy o ekologii, ochronie przyrody i środowiska, oraz promowanie polskich parków krajobrazowych. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji był „Las i jego mieszkańcy”.
Finałowe starcie odbyło się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie, położonym na terenie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego. Wzięło w nim udział 14 najlepszych drużyn z całego województwa wielkopolskiego, które uzyskały najwyższą sumę punktów na wcześniejszych etapach.
Konkurs składał się z dwóch części:
- Test indywidualny – sprawdzał ogólną wiedzę przyrodniczą oraz szczegółowe informacje o wielkopolskich parkach krajobrazowych.
- Zadanie drużynowe – polegało na rozpoznawaniu chronionych gatunków roślin i zwierząt występujących w polskich lasach.
Na zakończenie zmagań konkursowych każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.- Niespodzianką i nagrodą dodatkową dla wszystkich uczestników były ciekawe warsztaty przyrodnicze prowadzone przez ekspertów.
- Organizatorem całego przedsięwzięcia był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Wojewody Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
- Serdecznie gratulujemy naszym finalistom i życzymy im dalszych sukcesów !
Opiekun : Małgorzata Dudek


