Moda na czytanie to propozycja dla uczniów klas czwartych, miłośników czytania książek.
Przedsięwzięcie ma charakter cykliczny. Co miesiąc czwartoklasiści wypożyczają z biblioteki tzw. książkę miesiąca, która wykracza poza kanon lektur szkolnych. Podczas wspólnych spotkań czytają jej fragmenty, interpretują treść, a następnie rozwiązują quizy, dotyczące przeczytanego tekstu.
W październiku czytali książkę Pera Nilssona „Inni niż wszyscy”, a w listopadzie poznali „110 ulic” Małgorzaty Gutowskiej- Adamczyk.
Wprowadzenie w świat literatury rozwija wyobraźnię oraz wskazuje piękno i wartość książek. Realizowane działania mają na celu wdrożenie czwartoklasistów do częstych kontaktów z książką, polubienie przez nich czytania oraz przygotowanie do późniejszego samodzielnego sięgania po ciekawą lekturę.
Modę na czytanie lansują:
Agnieszka Wasylewicz i Elżbieta Berendt


