„Od ziarenka do bochenka”

Na początku czerwca uczniowie kl. 1b i 1d udali się na warsztaty edukacyjne do gospodarstwa agroturystycznego „Ostrówek” we wsi Potulice.
Dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Od ziarenka do bochenka”, podczas których dowiedziały się m.in., jak dawniej wypiekano chleb oraz do czego służył cep lub żarno. Poznały również składniki niezbędne do wypieku chleba. Miały też okazję, aby z otrzymanych produktów zagnieść ciasto, uformować i ozdobić nasionami siemienia lnu, dyni i słonecznika, własne chlebki.
Kiedy małe bochenki piekły się w piecu, uczniowie mogli pobawić się na placu zabaw oraz zagrać w piłkę na boisku do siatkówki  i w badmintona. Wzięli także udział w zawodach w przeciąganiu liny.
Na zakończenie naszego pobytu Pan Cyryl, właściciel gospodarstwa agroturystycznego, przygotował dla nas ognisko, na którym uczniowie upiekli kiełbaski. Każde dziecko otrzymało również upieczony chlebek, który wcześniej przygotowało. Małe bochenki były nie tylko pachnące, ale smaczne i zdrowe!

Elżbieta Chojnacka

Comments are closed.
Skip to content