OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku jest wspaniałą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów. Czytanie dzieciom na głos nie tylko wspiera techniczną umiejętność czytania, to również znakomity sposób na kształtowanie nawyków czytelniczych i gustów literackich. Czytając razem odbywamy wspólną podróż w świat książki, dzielimy czytelnicze doświadczenie, znajdujemy tematy i preteksty do rozmów.
W piątek 29 września z przyjemnością rozczytały się dzieci, zaproszeni rodzice oraz nauczycielki. Spotkaliśmy się z bohaterami książek nie tylko w bibliotece i salach lekcyjnych. Piękna wrześniowa aura zachęciła nas do chłonięcia lektury także na łonie przyrody. Zrelaksowane zbliżającym się Dniem Chłopca dzieci otrzymały mocny komunikat, że czytanie może być wspaniałym przeżyciem.                                 
Dziękuję Monice Kantorskiej, Małgorzacie Wiśniewskiej, Dariuszowi Jahnz, wychowawczyniom i uczniom za nieoceniony przykład czytelniczego zaangażowania.

Lidia Eksler

Comments are closed.
Skip to content