W dniach od 22 maja do 7 czerwca w naszej szkole trwała II edycja akcji Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio „Opatrunek na ratunek”. Celem jej było wsparcie afrykańskich szpitali i punktów medycznych prowadzonych m.in. przez polskich wolontariuszy i misjonarzy w Środkowej Afryce. Organizacją zbiórki zajęła się klasa 2b, a przygotowaniem zebranych artykułów opatrunkowych do transportu wolontariusze klas siódmych: Maria Przykucka, Zofia Kowalewska, Laura Gogulska, Zuzanna Olejniczak, Gabriela Kowalewska, Kacper Szwed i Jakub Tyll. Udało się zebrać 36 opakowań maści, 116 plastrów, 23 butelki płynów dezynfekujących, 289 bandaży i opasek uciskowych oraz 1670 kompresów. Artykuły zostały dostarczone przez naszych wolontariuszy do poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej.
Ten wyjazd stanowił dla naszych uczniów okazję do poszerzenia wiedzy na temat misji medycznych. Pani Dagna Sarzyńska, koordynatorka wolontariatu, opowiedziała o zasięgu działania, zasadach funkcjonowania Fundacji Redemptoris Missio oraz pracy wolontariuszy wysyłanych do Afryki z ramienia fundacji.
Spotkanie zakończyło się zrobieniem pamiątkowego zdjęcia z pracownikami placówki, którzy w imieniu całego zespołu serdecznie podziękowali skockim uczniom i ich rodzicom za ogromne wsparcie dla tych, którzy najbardziej go potrzebują. Za kilkuletni, aktywny udział naszej szkoły w działaniach na rzecz tej placówki, nasza szkoła uzyskała tytuł „Szkoła z Misją”.
Tego dnia wolontariusze ze Skoków mieli także okazję zapoznać się z funkcjonowaniem „Kliniki Małych Zwierząt Wąsiatycz” – jednej z największych tego rodzaju placówek w Polsce. Po klinice oprowadziła nas Małgorzata Dragen. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje placówka, jakie zabiegi są wykonywane oraz jak prawidłowo opiekować się domowymi pupilami.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom i uczniom za aktywne wsparcie kolejnej akcji charytatywnej oraz nieustanną gotowość niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

Elżbieta Chojnacka

Comments are closed.
Skip to content