Święta Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych okresów w ciągu całego roku. To czas okazywania sobie wzajemnej życzliwości, serdeczności, obdarowywania się dobrym słowem, ale i okazywania wsparcia tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Takimi osobami są między innymi chorzy i cierpiący.
Dlatego z okazji zbliżających się Świąt uczniowie klasy 1 b wraz z rodzicami postanowili przekazać pacjentom z Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu drobne upominki w postaci kartek świątecznych wykonanych przez pierwszaków oraz bombki, do których wykonania dzieci zaprosiły swoich najbliższych. Ozdoby zostały zawieszone nad łóżkami pacjentów, a kartki świąteczne przyozdobiły ich stoliki. W imieniu całego personelu Pani Anna Wesela serdecznie podziękowała ofiarodawcom za przekazany dar.
Z pewnością to nie jest ostatni raz, kiedy pierwszoklasiści aktywnie włączają się w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Wiedzą bowiem, jak ważne dla osób potrzebujących jest dobre słowo, które daje im radość i nadzieję, że ktoś o nich pamięta.

Elżbieta Chojnacka

Comments are closed.
Skip to content