Święta Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych okresów w ciągu całego roku. To czas okazywania sobie wzajemnej życzliwości, serdeczności, obdarowywania się dobrym słowem, ale i okazywania wsparcia tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Takimi osobami są między innymi chorzy i cierpiący.

Dlatego z okazji zbliżających się Świąt uczniowie klasy 3 b wraz z ich rodzicami postanowili przekazać pacjentom z Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu drobne upominki. Były to bombki, do których wykonania dzieci zaprosiły swoich najbliższych. Dodatkowo rodzice postanowili zakupić i przekazać podopiecznym Hospicjum środki higieniczne. Prezenty wraz ze świątecznymi życzeniami dla całego personelu zostały przekazane na ręce Pani Anny Wesela, która serdecznie podziękowała ofiarodawcom za przekazany dar.

Z pewnością to nie jest ostatni raz, kiedy trzecioklasiści aktywnie włączają się w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Wiedzą bowiem, jak ważne jest dla osób potrzebujących choćby dobre słowo, które daje im radość i nadzieję, że ktoś o nich pamięta.

Elżbieta Chojnacka

Comments are closed.
Skip to content