Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa. W przeddzień obchodów państwowych w naszej szkole odbył się uroczysty apelpodczas którego usłyszeliśmy wiele patriotycznych słów poświęconych Ojczyźnie w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Oprócz społeczności szkolnej w wydarzeniu uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Skoki – Tadeusz Kłos, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej – Wiesława Surdyk-Fertsch, Proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja Biskupa – ks. Karol Kaczor, Sekretarz Urzędu – Blanka Gaździak, Przewodnicząca Rady Rodziców – Paulina Serba.
Oglądając scenki historyczne, słuchając pieśni oraz podziwiając taniec z wstążką, uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. Aktorzy przekonali nas, że nasi przodkowie mieli ojczyznę w sercu i wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci, jak być Polakami. Szczególnie wymowna była scenka nawiązująca do strajku dzieci skockich w 1906 roku, w której uczniowie odmówili nauki religii w języku niemieckim. Trzeba przyznać, że uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami. W trakcie widowiska wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy i „Rotę” oraz wyświetlane na dużym ekranie i poznane na lekcjach muzyki pieśni żołnierskie. Nie zabrakło też śpiewów solowych w wykonaniu szkolnych wokalistek: Gabrieli Kmieć, Nikoli Majewskiej, Zuzanny Sznajder i Zuzanny Tyll. Taniec z wstążką wykonała Laura Fertsch. Nie sposób wymienić wszystkich wspaniałych wykonawców, dlatego zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej umieszczonej na naszym Fb i stronie internetowej. W montażu słowno-muzycznym wystąpili przedstawiciele klas: 4a, 4b, 8c, 8e, 8f, którym podziękowaliśmy uwagą i brawami. Nad całością czuwała Pani Barbara Surdyk.
Na zakończenie dyrektor szkoły Wiesław Berendt podziękował uczniom za występ, zwracając uwagę na to, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków oraz docenił postawę całej społeczności uczniowskiej, która odpowiednim strojem galowym godnie uczciła Narodowe Święto Niepodległości. Swoje podziękowania skierował również do nauczycieli, którzy współuczestniczyli w przygotowaniu uroczystości.

Renata Stróżewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content