W dniach od 6 do 15 listopada 2023 r. w naszej szkole trwała II edycja akcji Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio „Podaj mydło”. Celem jej było wsparcie afrykańskich szpitali i punktów medycznych prowadzonych m.in. przez polskich wolontariuszy i misjonarzy w Środkowej Afryce. Organizacją zbiórki zajęła się klasa 2b, a przygotowaniem zebranych środków higieny osobistej do transportu uczniowie klas piątych i szóstych. Udało się zebrać 635 mydeł, które zostały dostarczone przez naszych wolontariuszy do poznańskiej Fundacji.
Wyjazd ten stanowił okazję dla naszych uczniów do poszerzenia swojej wiedzy na temat misji medycznych. Pani Dagna Sarzyńska – koordynatorka wolontariatu – opowiedziała o zasięgu działania, zasadach funkcjonowania Redemptoris Missio oraz pracy wolontariuszy wysyłanych do Afryki z ramienia fundacji.
Spotkanie zakończyło się zrobieniem pamiątkowego zdjęcia z pracownikami placówki, którzy w imieniu całego zespołu serdecznie podziękowali skockim uczniom i ich rodzicom za ogromne wsparcie dla tych, którzy go najbardziej potrzebują.
W tym dniu wolontariusze ze Skoków mieli także okazję zapoznać się z funkcjonowaniem „Kliniki Małych Zwierząt Wąsiatycz” – jednej z największych tego rodzaju placówek w Polsce. Po klinice oprowadziła nas Pani mgr Małgorzata Dragen i lekarz weterynarii Adrian Karczewski. Nasi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonuje placówka, jakiego rodzaju zabiegi są wykonywane, a także o sposobach właściwej opieki nad domowymi pupilami.
Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Skoki za ufundowanie wyjazdu naszym skockim wolontariuszom a rodzicom, nauczycielom i uczniom za aktywne wsparcie kolejnej akcji charytatywnej oraz nieustanną gotowość niesienia pomocy tym najbardziej potrzebującym.

Elżbieta Chojnacka

Comments are closed.
Skip to content