W dniach 5 i 6 czerwca 2024 roku klasy 4c, 5c i 5d wraz z wychowawczyniami panią Danutą Kobus-Bogunią, panią Renata Królczyk i panią Małgorzatą Zaganiaczyk podróżowały szlakiem nadmorskich miejscowości. Zwiedziliśmy Hel, Gdańsk i Gdynię podziwiając najbardziej atrakcyjne obiekty architektoniczne minionych epok oraz budowle współczesne.
Byliśmy w czasach średniowiecznych, spacerując po Starym Mieście w Gdańsku, czy nabrzeżem Motławy obok dźwigu portowego z XV wieku, by niepostrzeżenie znaleźć w barokowych wnętrzach kościoła Świętego Ducha, zw. Kaplicą Królewską. Następnie przenieśliśmy się do czasów rozbiorów, II wojny światowej, kształtowania się kolebki Solidarności. Ogromne wrażenie zrobiły na nas zabudowania centrum edukacyjnego Hevelianum usytuowane na Górze Gradowej. Gromadzą one niezliczone tłumy ludzi w różnym wieku. Można tutaj wykorzystać swoją wiedzę, uruchomić logiczne myślenie, poeksperymentować, przenosząc się do świata nauki, techniki i historii.  
Mimo iż każdy z nas odwiedzał ten region niejeden raz, to wciąż zadziwia nas swoja różnorodnością, tajemnicami, atmosferą i niepowtarzalnym urokiem. Nasza Polska jest naprawdę piękna.

Danuta Kobus-Bogunia

Comments are closed.
Skip to content