Rozstrzygnięcie konkursu ,,Wielkanocna pisanka”

Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją stało się zdobienie jajek. W związku ze zbliżającymi się świętami, w naszej szkole został ogłoszony konkurs na ,,Wielkanocną pisankę” dla uczniów klas 1-3 oraz uczniów z Ukrainy uczęszczających od niedawna do naszego oddziału.  Jego celem była popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach ludowych, rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci, promowanie różnorodnych tradycyjnych wzorów i technik plastycznych w zależności od regionu i pochodzenia.
Prace konkursowe prezentowały wysokim poziom, były różnorodne i pomysłowe. Oceniając pisanki komisja brała pod uwagę samodzielność, oryginalność, kreatywność, estetykę i technikę wykonanej pracy.
Rozstrzygnięcie konkursu okazało się niezwykle trudne, ponieważ wszystkie jajka były piękne i wyjątkowe, było widać włożone serce w ich wykonanie. Po wnikliwej ocenie udało się wyłonić zwycięzców.
Oto oni:
I miejsce – Inga Migasiewicz z klasy 1C
II miejsce – Anastasia Ostrowska- oddział z Ukrainy
III miejsce – Krzysztof Stefaniak z klasy 2B
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i kultywowanie pięknych tradycji wielkanocnych.
Życzymy zdrowych, pełnych radości i uśmiechu Świąt!

Organizatorki: Estera Kruszka, Paulina Marszewska

Comments are closed.
Skip to content