26 listopada minęła 168 rocznica śmierci patrona naszej szkoły Adama Mickiewicza. W związku z tym klasa IV c podczas lekcji języka polskiego odbyła wędrówkę śladami patrona. Uczniowie poszukiwali miejsc na terenie szkoły podstawowej związanych z wielkim wieszczem.
Największe wrażenie zrobiła na nich nowo otwarta Izba Pamięci. Poruszanie się podziemnymi korytarzami najstarszej części szkoły, stylizowanymi na początek XX wieku, było nie lada przeżyciem. To niesamowita podróż w czasie i przestrzeni. Zachwytom nie było końca. Pamiątki związane z patronem   szkoły były inspiracją do wyjaśnienia związków Adama Mickiewicza z Wielkopolską. Zwieńczeniem wizyty w Izbie Pamięci była recytacja przygotowanej przez dzieci ballady „Pani Twardowska”.
Trasę naszej wędrówki można prześledzić bacznie przyglądając się fotografiom. Przystanki wzbogacane były opowieściami polonistki na temat życia i twórczości wielkiego romantyka.
Na koniec zawitaliśmy do klasy I a, gdzie zaprezentowaliśmy przygotowaną interpretację ballady. Zapraszamy do wędrówki korytarzami naszej szkoły w poszukiwaniu  pamiątek związanych  z  Adamem Mickiewiczem.

Danuta Kobus-Bogunia

Comments are closed.
Skip to content