Jest w naszej szkole takie miejsce, które przy odrobinie wyobraźni, pozwala przenieść się w przeszłość. Tym miejscem jest Stara Izba Pod Schodami, która wprowadza w klimat ubiegłego wieku.
Przy okazji obchodów Święta Niepodległości, z inicjatywy dyrektora Wiesława Berendta,  otwarto kolejne pomieszczenie utrzymane w starym stylu. Jest to miejsce skrywające stare sprzęty i przedmioty, które dawniej można było spotkać nie tylko w szkole, ale i w domach naszych przodków. Są tam również książki i inne pamiątki związane z patronem szkoły Adamem Mickiewiczem. Pierwszą część pomieszczenia otwarto podczas obchodów jubileuszu setnej rocznicy polskiej szkoły w Skokach, w czerwcu 2019  r. Po bardzo pozytywnych opiniach naszych gości, pojawił się pomysł remontu pozostałych pomieszczeń piwnicy pod schodami, w starej części budynku. Prace remontowe rozpoczęto podczas pandemii, kiedy szkoła żyła online. Potem zadbano o wyposażenie.  Udało się, mamy teraz dwa przepiękne pomieszczenia, które w nietuzinkowy sposób odkrywają historię, pokazując jak zmieniają się czasy, a wraz z nimi szkoła. W izbie pod schodami nowoczesność styka się z przeszłością. Teraz będą się tam odbywać kameralne spotkania z ciekawymi ludźmi, czytanie poezji i inne zajęcia w mniejszych grupach.
Dyrektor podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do rewitalizacji  tego pomieszczenia,  a w szczególności panom: P. Boguni. M. Nowakowskiemu, R. Stefańskiemu,  P. Szymasiowi i  M. Urbaniakowi.
Jeśli ktoś chciałby podarować szkole jakieś drobne sprzęty lub szkolne przybory znalezione na babcinym strychu, prosimy o kontakt z sekretariatem, dyrektorem szkoły lub niżej podpisaną.

Renata Stróżewska

Comments are closed.
Skip to content