Za nami mistrzostwa szkoły w strzelectwie sportowym, które odbyły się 7 maja. W obecności dyrektora szkoły Andrzeja Surdyka i brata kurkowego Grzegorza Misiaka, pierwsze miejsce wystrzelał Stanisław Wróbel, druga była Martyna Pauszek, trzecie miejsce przypadło Laurze Fertsch. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zostali zakwalifikowani do zwodów powiatowych w strzelectwie sportowym, w których wzięli udział 22 maja.
Celem X Mistrzostw Powiatu Wągrowieckiego w Strzelectwie Sportowym było upamiętnienie bohaterskich Powstańców Wielkopolskich. Zawody zgromadziły 59 strzelców, którzy rywalizowali w trzech kategoriach: młodzików, juniorów i open. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Stanisław Wróbel, Martyna Pauszek, Laura Fertsch oraz rezerwowa Magdalena Zima uplasowali się na drugim miejscu w kategorii drużyn młodzików. Warto podkreślić, że miejsce to zostało wywalczone dzięki znakomitej dyspozycji strzeleckiej całej drużyny. Szczególne podziękowania należy skierować do Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Skokach oraz do brata kurkowego Grzegorza Misiaka za pomoc w przygotowaniach w/w uczniów do zawodów.

Tomasz Gruchała

Comments are closed.
Przejdź do treści