Światowy Dzień Kreatywności z klockami Lego

Zabawa klockami Lego ma olbrzymią wartość edukacyjną dla dzieci w każdym wieku. Pobudza twórcze myślenie, uczy precyzji i cierpliwości, rozwija umiejętności przestrzenne, a co najważniejsze – stanowi niezwykle wartościową formę rozrywki.  Dlatego też, w ramach Światowego Dnia Kreatywności, uczniowie realizujący projekt ULI przygotowali wystawę konkursową na budowlę z klocków Lego według własnego pomysłu. W ramach tego wydarzenia dostarczono siedem znakomitych prac. Uczestnicy konkursu zaskoczyli nas swoją pomysłowością, prezentując bardzo ciekawe i oryginalne konstrukcje.
W Dniu Kreatywności, przypadającym 21 kwietnia, w holu korytarza szkoły powstała wystawa przygotowanych modeli. Całe wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, którzy chętnie oddawali głosy na swoich faworytów. Z uwagi na bardzo wyrównaną rywalizację i zbliżone wyniki głosowania, Jury Konkursowe zdecydowało o przyznaniu trzech pierwszych miejsc w różnych kategoriach wiekowych.
Wśród klas I-III zwyciężyła Joanna Seidler, która wykonała pracę zatytułowaną „Domek na drzewie”. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Laura Fertsch – uczennica przygotowała konstrukcję pod tytułem „Titanic”. Natomiast w najstarszej grupie wiekowej – klas VII-VIII – największą pomysłowością i precyzją wykazał się Jeremiasz Burzyński, a jego makieta ze sceną z filmu „Indiana Jons” stanowiła prawdziwy popis kreatywności.
Wierzymy, że uczestnicy konkursu oraz realizatorzy projektu zainspirują swoich szkolnych kolegów do twórczego spędzania wolnego czasu. Nadrzędnym celem podjętej inicjatywy było rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia, a także  pokazanie uczniom, że istnieją takie formy rozrywki, które pozwalają efektywnie wykorzystać wolny czas. Jedną z propozycji jest właśnie zabawa klockami Lego – ciekawa i wartościowa w każdym wieku. Równie efektywnych form wypoczynku jest jednak znacznie więcej.
Drogi Uczniu, tylko od ciebie zależy, jak wykorzystasz swój wolny czas – wybieraj mądrze, poszukuj kreatywnie!

Anna Macioszek

Comments are closed.
Skip to content