Tradycja została podtrzymana

Sukces młodych skockich turystów podczas Finału Wojewódzkiego XLVIII Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno Krajoznawczego PTTK w Kaliszu.
Czas pandemii sprawił, że przez kolejne dwa lata zawieszono rozgrywanie tego najstarszego i najtrudniejszego konkursu. Jednakże drużyna w składzie Amelia Jeske, Wanda Surdyk i Mikołaj Kubicki reprezentująca SKKT przy Szkole Podstawowej w Skokach, a zarazem członkowie 7 SDH „HYCE”, podtrzymali tradycję swoich starszych kolegów i wygrali etap wojewódzki awansując do finału centralnego, który w tym roku zostanie rozegrany w Świdnicy na Dolnym Śląsku.
O tym jak trudny to turniej nich świadczą jego konkurencje sprawdzające wiedzę
i umiejętności młodych turystów. Na początek trzeba było pokonać rowerowy tor przeszkód oraz rozwiązać test z przepisów ruchu drogowego, udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu i ponownie rozwiązać test turystyczny, przejść na orientację po Kaliszu oraz pokonać miejscowy quest, odpowiedzieć na pytania konkursowe z zakresu krajoznawstwa województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego, wykazać się znajomością znaków topograficznych, na podstawie zdjęć rozpoznać atrakcje turystyczne, wykazać się umiejętnością zaplanowania górskiej wycieczki i poprawnego spakowania plecaka. Oceniane były też zdobyte odznaki turystyczne i krajoznawcze.
Podczas dwudniowych zmagań nie tylko dokładnie poznaliśmy Kalisz, ale także mieliśmy okazję zwiedzić Rezerwat Archeologiczny na Zawodziu czy w uroczystym „odpaleniu” kolorowych fontann z udziałem prezydenta miasta.
Teraz rozpoczynamy akcję Świdnica.

Drużynę przygotowują Barbara i Andrzej Surdyk

Comments are closed.
Skip to content