Uczniowskie Laboratorium Informatyczne i Dzień Bezpiecznego Internetu

8 lutego 2022 roku przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w tym wydarzeniu. W tym roku, ze względu na nauczanie zdalne, przeprowadzone zostały lekcje informatyki na temat bezpieczeństwa w sieci, podczas których uczniowie zostali zaproszeni do „zdalnego pokoju zagadek”, czyli znanego dzieciom escape room.  

Dla klas uczęszczających na zajęcia stacjonarne, uczestnicy Uczniowskiego Laboratorium Wyobraźni, przygotowali zajęcia, w trakcie których wykorzystali grę ScotieGo, którą otrzymaliśmy w ramach projektu ULI. Gra opiera się na  nowych technologiach i w sposób hybrydowy łączy zabawę z tekturowymi bloczkami z aplikacją dostępną na tablety. Maria Seidler i Bartosz Warzbiński, uczniowie klasy 8c, przygotowali salę, w której odbyły się zajęcia. Podzielili ją na stanowiska, przy których pracowali zaproszeni uczniowie z klas młodszych. Do zabawy wykorzystali również tablety, które szkoła otrzymała w ramach projektu. 

Zajęcia miały na celu pokazanie jak pożytecznie spędzać czas korzystając z gry hybrydowej, łączącej tradycyjne planszówki i nowe technologie, które stały się nieodłącznym elementem edukacji. 

Comments are closed.
Skip to content