W świątecznym nastroju

21 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach, w świątecznym nastroju zgromadziła się społeczność szkolna, by wspólnie celebrować przedświąteczny czas.
Tego dnia uczniowie z klas III zaprezentowali na szkolnej scenie teatralnej przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami ratuje Święta”. Spektakl łączył w sobie współczesność z magią świata baśni. Uczniowie pełną dziecięcego wdzięku grą aktorską, śpiewem i tańcem przekazali nie tylko treść baśni, realia dzisiejszego świata, ale również udowodnili zmieniając zakończenie baśniowego utworu, że każdy człowiek w życiu powinien kierować się empatią, szacunkiem i zrozumienie dla drugiej osoby, być wrażliwym na potrzeby innych, często będących tak blisko  nas. „To Wy jesteście autorami tej opowieści i tworzycie swoją historię” – mówił w spektaklu Święty Mikołaj. W trakcie przedstawienia swoje artystyczne umiejętności zaprezentowały dziewczynki z koła tanecznego, wykonując taniec z szarfami do świątecznego utworu. Zwieńczeniem baśniowej opowieści  był występ chóru szkolnego.
Nad przygotowaniem tego przedsięwzięcia pracowały Panie nauczycielki:

  • Estera Kruszka – scenariusz i reżyseria
  • Paulina Marszewska – oprawa multimedialna
  •  Katarzyna Stachowiak, Monika Luhm, Agnieszka Kwiatkowska, Martyna Senger, Natalia Kubińska oraz wyżej wymienione – przygotowanie uczniów oraz opracowanie i wykonanie  aranżacji scenicznej
  • scenę wzbogaciły prace plastyczne autorstwa Pani Małgorzaty Zaganiaczyk
  • Chór szkolny wystąpił pod batutą Pani Aleksandry Urbańskiej, a  dziewczynki z koła tanecznego przygotowała Pani Natalia Kubińska.
    Dziękujemy rodzicom za przygotowanie odpowiednich strojów dla naszych małych aktorów oraz Panom z ekipy technicznej.

Estera Kruszka

Comments are closed.
Skip to content