Walentynkowy Turniej Sportowy

14 lutego 2022 roku w hali sportowo – widowiskowej w Skokach uczniowie klasy 3b wzięli udział w Walentynkowym Turnieju Sportowym zorganizowanym przez wychowawcę klasy. Głównym celem sportowych zmagań było zachęcenie dzieci do większej aktywności fizycznej i pokazanie, że każda forma ruchu niesie zdrowie i ogromną radość.
Zawody rozpoczęła wspólna, bardzo intensywna rozgrzewka, którą poprowadzili uczniowie. Samodzielnie wymyślone i zaprezentowane ćwiczenia, były bardzo pomysłowe i różnorodne. Na początku turnieju trzecioklasiści sprawdzili poziom swoich umiejętności w biegu wahadłowym, wyskoku dosiężnym i skoku w dal z miejsca. Następnie zawodnicy zostali podzieleni na dwa zespoły, które rywalizowały ze sobą w wyścigach rzędów. Konkurencje były tak dobrane, aby wszyscy uczestnicy dobrze się bawili. Slalomy, bieg z przeszkodami, przejścia pod płotkami, czołganie, to tylko część zabaw, w których zmagali się uczniowie. Sportowa rywalizacja był dla dzieci okazją do sprawdzenia własnych umiejętności i zdobycia kolejnych doświadczeń.
Turniej zakończył się wręczeniem wszystkim zawodnikom pamiątkowych medali, które ufundował klasowy sponsor. Wspólna rywalizacja dostarczyła nie tylko mnóstwa wrażeń i świetnej zabawy. Sportowe zmagania z pewnością były także doskonałą okazją do pokazania trzecioklasistom, że w sporcie oprócz zwycięstwa ważna jest zdrowa i uczciwa rywalizacja.

Elżbieta Chojnacka

Comments are closed.
Skip to content