„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze…”

W dawnych czasach wróżby i zabawy andrzejkowe przeznaczone były wyłącznie dla niezamężnych panien i miały charakter matrymonialny. Dziś imprezy andrzejkowe to ostatnia okazja do hucznej zabawy przed adwentem.  
Nasza szkoła nieco wcześniej zorganizowała andrzejkowe szaleństwo. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w piątek 18 listopada szkoła zmieniła się w miejsce pełne magii i czarów. W przystrojonych klasach i korytarzach pojawili się wróżbici i magowie, którzy zajęli się andrzejkowymi wróżbami. Starsi uczniowie przepowiadali przyszłość, szczęście, zdrowie i pieniądze – tym młodszym, którzy bardzo licznie i przepięknie przebrani przybyli na wieczór z wróżbami. Dzieci przekłuwały papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losowały magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukały swojej szczęśliwej liczby, poznawały znaczenie ulubionego koloru, rzucały monetą do celu, aby spełniło się najskrytsze marzenie. Katalog wróżb był bardzo różnorodny, obszerny i bogaty. Przepowiadanie przyszłości przeplatało się z andrzejkową dyskoteką. Dzieci tańczyły, bawiły się i szalały na parkiecie, a do zabawy zapraszały i zachęcały dziewczyny ze starszych klas, które wcieliły się w rolę animatorek. Wspaniałą muzykę przygotował i prezentował absolwent naszej szkoły Kamil Świętek, któremu bardzo dziękujemy za bezinteresowne zaangażowanie i pracę na rzecz naszej szkoły. Słowa uznania i ogromne podziękowania należą się również Radzie Rodziców za przygotowanie słodkiego poczęstunku oraz napojów dla zmęczonych i spragnionych dzieci.
Nad przebiegiem imprezy czuwali organizatorzy wieczoru z wróżbami: przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z opiekunami, panią Alicją Kramer, Wiolettą Molińską i Małgorzatą Zrobczyńską oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, którzy sprawowali opiekę nad bawiącymi się dziećmi, pani Danuta Kubicka, Martyna Senger, Natalia Kubińska, Agnieszka Kwiatkowska, Paulina Marszewska, Estera Kruszka, Elżbieta Chojnacka, Katarzyna Stachowiak. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc, wsparcie i zaangażowanie.

Wioletta Molińska

Comments are closed.
Skip to content