Witajcie w naszej szkole!

 W poniedziałek 28 marca 2022 r. do szkoły w Skokach przybyły dzieci z Ukrainy, dla których uruchomiono oddział przygotowawczy. Do nowo otwartego oddziału uczęszcza 25 uczniów i trwają zapisy do kolejnego. Na początek będą to klasy międzyrocznikowe. 

Nauczyciele pracujący z dziećmi w oddziale przygotowawczym są wspomagani przez osobę posługującą się językiem ukraińskim. Pani Iryna Mazur, nauczycielka z Ukrainy, mieszkająca w naszym miasteczku od dwóch lat, okazała się doskonałym łącznikiem między Polską a Ukrainą i została zatrudniona w charakterze pomocy nauczyciela. W trakcie zajęć wszystkie dzieci będą adaptować się do nauki w polskiej szkole i przygotowywać do pobierania nauki w Polsce oraz do funkcjonowania w nowym społeczeństwie. Oczywiście życzymy im wszystkiego, co najlepsze, nauki w kraju wolnym od wojny, w Ukrainie, tymczasem jednak witamy ich w Skokach i oferujemy wsparcie w procesie edukacji.

Nauczyciele naszej szkoły będą prowadzić lekcje, które umożliwią nowym uczniom podstawowe komunikowanie się w języku polskim i opanowanie go na podstawowym poziomie. Pierwszego dnia Dyrektor szkoły Wiesław Berendt wręczył naszym gościom teczki z zeszytami i przyborami oraz oryginalne przypinki – sówki na szczęście. Dla osłodzenia pierwszego spotkania uczniowie otrzymali cukierki i lizaki, po czym rozpoczęli naukę w przygotowanej dla nich sali lekcyjnej.

Ласкаво просимо до нашої школи!

Renata Stróżewska

Comments are closed.
Skip to content