Uczniowie klasy 2c, dzięki współpracy z rodzicami i zaangażowaniu Pani Joanny Gołembowskiej  uczestniczyli w wycieczce do banku – Oddział PKO Banku Polskiego w Skokach. Na miejscu uczniów powitał dyrektor banku wraz z pracownikiem. Panowie w ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom o pieniądzach i o tym, jak działa bank. Uczniowie poznali różne funkcje banku – m.in. jak można w nim przechowywać pieniądze, brać kredyty czy zakładać konta oszczędnościowe. Urzędnicy wytłumaczyli także, dlaczego warto oszczędzać, wskazując, że dzięki temu można spełniać swoje marzenia w przyszłości. Dzieci zobaczyły również specjalne maszynki do liczenia banknotów               i monet oraz różnorodne banknoty. Wszyscy z zainteresowaniem przyglądali się, jak działa sprzęt wykorzystywany na co dzień w banku. Największą atrakcją wycieczki było zwiedzanie skarbca – miejsca, gdzie przechowuje się pieniądze i inne cenne rzeczy.
Na zakończenie wizyty urzędnicy podarowali każdemu dziecku w prezencie kolorową skarbonkę, która ma im pomóc w nauce oszczędzania. Dzieci za wizytę odwdzięczyły się niespodzianką – podarowały własnoręcznie zaprojektowane i wykonane banknoty. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę. To była bardzo udana i pouczająca wycieczka.
Dziękujemy Pracownikom Banku za miłe przyjęcie i poświęcony czas, przekazanie cennej wiedzy oraz prezenty w postaci skarbonek.

 Estera Kruszka

Comments are closed.
Przejdź do treści