Wrocław jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Dzięki przedsięwzięciu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” 24 maja 2022 r. uczniowie klasy 2a i 2c pod opieką pani Wioletty Molińskiej, Aliny Gapińskiej i Malwiny Białachowskiej, mieli możliwość podziwiania uroków tego niesamowitego miasta. W czasie wycieczki w pełni zostały zrealizowane cele ministerialnego projektu, którymi są uatrakcyjnienie procesu edukacji i umożliwienie dzieciom poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.
Drugoklasiści z zapartym tchem zwiedzali Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, który jest nazywany oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta. Ogród zachwycił bogactwem różnorodnych i unikatowych gatunków kwitnących drzew, krzewów i kwiatów. Spacer i krótki wypoczynek na ukwieconym terenie ogrodu był prawdziwą ucztą dla oczu i ducha.
Niesamowitym przeżyciem była wizyta we wrocławskim centrum wiedzy o wodzie Hydropilis, które łączy walory edukacyjne z zabawą. To miejsce, w którym technologie multimedialne, interaktywne instalacje, repliki oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą ukazaniu wody z różnych perspektyw. Dzieci były zachwycone interaktywnym światem, w którym się znalazły. Ich podziw wzbudziła niesamowita Drukarka Wodna, która jest najdłuższą instalacją tego typu w Europie – ma aż 46,5 metrów długości. Równie fascynująca okazała się projekcja multimedialna na 65-metrowym ekranie, która opowiadała o tym, jak na Ziemi pojawiła się woda.
Ze świata technologii przenieśliśmy się fascynującego świata zwierząt, czyli do wspaniałego, największego w Polsce wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Tam nasi uczniowie poznali oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów świata. Ogromnym przeżyciem było zwiedzanie słynnego Afrykarium, czyli kompleksu 21 basenów, w którym żyje kilka tysięcy ryb oraz afrykańskie płazy, gady i ssaki.
Ostatnią atrakcją wrocławskiej przygody było podziwianie wielkiej multimedialnej fontanny. Dzieci odpoczywały i relaksowały się słuchając pięknej muzyki klasycznej i oglądając niepowtarzalny pokaz.
Wizyta we Wrocławiu była wspaniałym przeżyciem i cudowną przygodą. Dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji.

Wioletta Molińska

Comments are closed.
Skip to content