„Wyspa Wolin – kraina Wikingów”

W nietypowe miejsce na wycieczkę wybrały się klasy VI c i VII a. Wczesnym rankiem 9 maja wyruszyliśmy  w kierunku Świnoujścia. Pierwszym celem naszej wycieczki był Fort Gerharda zwany Fortem Wschodnim, położony na wschodniej części Świnoujścia, na  wyspie Wolin, do którego popłynęliśmy statkiem. Na miejscu czekał na nas przewodnik ubrany w  mundur pruski. Żołnierz od razu wziął nas pod swoje skrzydła i oprowadzając po koszarach w zabawny sposób opowiadał historię Fortu. Oczywiście była musztra, rozkazy i zadania do wykonania. Udało nam się wszystko wykonać i każdy został mianowany na żołnierza. Na koniec dowódca wykonał strzał z armaty.
Następnie udaliśmy się do najwyższej  Latarni Morskiej na polskim wybrzeżu,  jej wysokość to 68 m. Wejście na szczyt wywołało zadyszkę, ale warto było, bo widok z górnego tarasu zaparł dech w piersiach. Z góry widzieliśmy Zatokę Pomorską, kanał portowy, Świnoujście i kurorty po stronie niemieckiej.  
Kolejnym celem były Międzyzdroje ze słynną Promenadą Gwiazd, czyli płytami, na których odcisnęli dłoń znani artyści. Spacerując po molo poczuliśmy przedsmak wakacji. Drugiego dnia udaliśmy się na punkt widokowy na najwyższym polskim klifie o nazwie Gosań, na który prowadziła malownicza ścieżka wśród wysokich buków. Następnie udaliśmy się w okolice Wapnicy, by zobaczyć  Turkusowe Jezioro.
Ostatnią atrakcją była wizyta w Skansenie Słowian i Wikingów, który powstał, jak się okazało, z potrzeby serca i pasji. To rekonstrukcja dawnego życia na Pomorzu Zachodnim. Mogliśmy posłuchać i zobaczyć jak mogło wyglądać życie tysiąc lat temu.
Chcieliśmy podziękować za opiekę i poświęcony czas wychowawcom: pani Beacie Cibail i Wiolecie Grzegorzewskiej, panu Piotrowi Babiaczykowi z Biura Podróży „Edutour ” za profesjonalną obsługę i dużo humoru, panu Bartoszowi Marciniakowi za bezpieczną i komfortową podróż oraz Rodzicom, którzy umożliwili nam udział w tej wycieczce. W pamięci pozostaną wspomnienia, niezapomniane wrażenia i oczywiście liczne zdjęcia.

Uczniowie klasy VI c i VII a

Comments are closed.
Skip to content