„ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”

Nasza szkoła wzięła udział w XII Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”. Do akcji włączyliśmy się w październiku 2023 roku, natomiast koniec akcji nastąpił z dniem 15 maja. Celem głównym przedsięwzięcia było zebranie jak największej ilości zużytych baterii oraz telefonów komórkowych. Uczniowie oraz rodzice bardzo się zaoferowali, aby dopomóc w wygranej.
W programie udział wzięło 1198 placówek z całej Polski. Konkurencja była ogromna, ale zapał naszych uczniów był równie wielki, ponieważ nasza szkoła uzbierała 1032 kg baterii oraz 10 kg telefonów komórkowych.
Serdeczne podziękowania za duży wkład w ostateczny wynik należą się trzem klasom, w których wyniki znacząco przewyższały, są to:
– klasa 2A z wynikiem łącznym 518 kg
– klasa 4C z wynikiem łącznym 123 kg
– klasa 2C z wynikiem łącznym 117 kg
Jednocześnie z dumą możemy poinformować, że w zbiórce zużytych baterii, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza na 30 miejsc zajęła wysokie 7 miejsce, uzyskując wyróżnienie specjalne oraz bon pieniężny. Natomiast za uzbierane telefony komórkowe, nasza szkoła, na 131 miejsc, zajęła 64 miejsce, otrzymując bon pieniężny. Bony pieniężne w całości zostaną przeznaczone na nagrody rzeczowe i wręczone tym uczniom, którzy odnotowali najwyższe wyniki kilogramowe w całej szkole. Wręczenie wspomnianych nagród zostanie zrealizowane we wrześniu br.

 Iwona Kostrzew
Krzysztof Gapiński

Comments are closed.
Skip to content