28 lutego klasa 1b gościła w swojej sali pracownika firmy ENEA Panią Monikę Szcześniak. Celem wizyty było przeprowadzenie zajęć edukacyjnych promujących odpowiedzialne i oszczędne korzystanie z energii elektrycznej od najmłodszych lat. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, co to jest i jak powstaje prąd, jakie mamy rodzaje elektrowni, co to są odnawialne źródła energii, jak rozpoznać elektrośmieci oraz w jaki sposób oszczędzać energię elektryczną w życiu codziennym.
Pierwszoklasiści mieli również okazję samodzielnego rozwiązania krzyżówki, poobserwowania zjawiska prądu za pomocą kuli plazmowej oraz założenia ubrania elektromontera.
W celu utrwalenia  nabytej wiedzy dzieci otrzymały pakiety edukacyjne zawierające m. in. książeczki „Nie taki prąd straszny” z łamigłówkami i krzyżówkami oraz drobne upominki w postaci piórników, opasek odblaskowych i lampek turystycznych.
Serdecznie dziękujemy Pani Monice Szcześniak za zorganizowanie bardzo pouczającego pokazu, za przekazaną wiedzę i wspaniałe upominki. 

Elżbieta Chojnacka

Comments are closed.
Skip to content