W dniach od 29 maja do 12 czerwca 2023 r. w naszej szkole trwała kolejna akcja Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio „Podaj mydło”. Celem jej było wsparcie afrykańskich szpitali i punktów medycznych prowadzonych m.in. przez polskich wolontariuszy i misjonarzy w Kamerunie. Organizacją zbiórki i przygotowaniem zebranych środków higieny osobistej do transportu zajęli się uczniowie z klasy 1b i 8d.
Udało się zebrać 739 mydeł, które 15 czerwca zostały dostarczone przez naszych wolontariuszy do poznańskiej Fundacji.

Wyjazd ten był okazją, aby nasi uczniowie bliżej poznali sposób funkcjonowania placówki humanitarnej. O misjach medycznych, zasięgu działania i zasadach funkcjonowania Redemptoris Missio, a także o pracy wolontariuszy wysyłanych do Afryki z ramienia fundacji naszym uczniom opowiedziała Pani Dagna Sarzyńska – koordynatorka wolontariatu. Spotkanie zakończyło się zrobieniem pamiątkowego zdjęcia z pracownikami placówki, którzy w imieniu całego zespołu serdecznie podziękowali skockim uczniom i ich rodzicom za ogromne wsparcie tych, którzy go najbardziej potrzebują.
W tym dniu wolontariusze ze Skoków mieli także okazję zapoznać się z funkcjonowaniem innej placówki o charakterze humanitarnym, a mianowicie Stowarzyszenia CREO. Jest ono organizacją pozarządową powołaną do życia w 2004 roku przez grupę zgranych i pełnych pasji ludzi, którym bliska jest idea wolontariatu. O jego szerokiej działalności opowiedziała Maria Pawlak i Agnieszka Wilkowska. Nasi uczniowie dowiedzieli się o najważniejszych przedsięwzięciach, które są realizowane w ciągu całego roku. Stowarzyszenie angażuje wolontariuszy wszystkich grup wiekowych, realizuje projekty, które są bliskie idei integracji i przełamywania barier, szkolą i doradzają w zakresie dostępności, starości, niepełnosprawności, wolontariatu – na terenie Wielkopolski i całego kraju.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom i uczniom za aktywne wsparcie kolejnej akcji charytatywnej oraz nieustanną gotowość niesienia pomocy tym najbardziej potrzebującym.

Elżbieta Chojnacka

Comments are closed.
Skip to content