Przedświąteczna wizyta w Hospicjum

Tradycją naszej szkoły jest coroczna wizyta młodzieży w Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu. W wyjątkowym, przedświątecznym okresie szczególnie pamiętamy o tych, którzy doświadczają choroby i cierpienia. Podczas ostatniej, która miała miejsce 19 grudnia uczniowie: Maria Przykucka, Laura Gogulska, Zuzanna Olejniczak, Zofia i Gabriela Kowalewskie, Kacper Szwed, Jakub Tyll i Tomasz Sosnowski, zaprezentowali program słowno-muzyczny pod hasłem „Bóg się rodzi” dla pacjentów, opiekunów i personelu hospicjum. Wydarzenie dostarczyło zebranym głębokich przeżyć.
Po części artystycznej pani Ewelina Przybylska, oddziałowa pielęgniarek, opowiedziała młodzieży o działalności placówki oraz różnych formach pomocy podopiecznym. Po wizycie w hospicjum, młodzież odwiedziła jadłodajnię prowadzoną przez Stowarzyszenie im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa w Wągrowcu, mieszczącą się przy parafii św. Wojciecha. Tam składali życzenia osobom ubogim, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nasi uczniowie przekazali również artykuły spożywcze, wcześniej zebrane przez rodziców i uczniów klasy 2b.
Na zakończenie, w imieniu Prezesa Zarządu Stowarzyszenia, pani Elżbieta podziękowała za otrzymane dary i złożyła życzenia spokojnych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich darczyńców.

Elżbieta Chojnacka

Comments are closed.
Skip to content