Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Wesołe Misie”

Grudzień, według wielu osób, to najpiękniejszy miesiąc w roku. Atmosfera przygotowań do świąt, zakupy, pakowanie prezentów – to wszystko tworzy wyjątkowy klimat. W przedszkolach i szkołach trwają świąteczne projekty, przygotowania jasełek i organizacja klasowych wigilii.
W takim właśnie nastroju, w minioną sobotę, 2 grudnia bieżącego roku, o godzinie 11:00 w świetlicy Szkoły Podstawowej w Skokach odbyło się przedświąteczne spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Wesołe Misie”. Chwilę zatrzymując się w ferworze świątecznych przygotowań, uczniowie klas siódmych: Maria Przykucka, Zuzanna Olejniczak, Laura Gogulska, Gabriela i Zofia Kowalewskie, Tomasz Sosnowski, Kacper Szwed i Jakub Tyll, przypomnieli zaproszonym gościom w programie słowno-muzycznym „Jest taki czas w roku” o ważności tego wyjątkowego okresu.
Piękne przesłanie płynące z prezentowanych tekstów wyeksponował śpiew szkolnego chóru pod opieką Pani Aleksandry Urbańskiej. Świąteczny charakter spotkania podkreśliła również obecność św. Mikołaja, prezenty i słodki poczęstunek.
Na spotkaniu gościła także przedstawicielka firmy Enea Operator sp. z o.o., Pani Monika Szcześniak, dzięki której staraniom Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Wesołe Misie” otrzymało wsparcie finansowe od Fundacji Enea z siedzibą w Poznaniu w wysokości 4 000 zł na rozwój swojej działalności.
Serdecznie dziękujemy Fundacji Enea za przekazaną dotację finansową, Dyrekcji za udostępnienie świetlicy szkolnej, Katarzynie Stachowiak i Wiktorii Jankiewicz za przygotowanie świątecznego wystroju sali, a także ofiarodawcom za dostarczenie ciast, słodyczy, świątecznych paczek oraz uczniom i ich opiekunom za zaprezentowanie programu słowno-muzycznego „Jest taki czas w roku”.
Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu wielu osób, czas ten dla zaproszonych gości był pełen ciepła, radości i wzruszeń.

Elżbieta Chojnacka

Comments are closed.
Skip to content