Świąteczne dary drugoklasistów

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas magii, radości i wspólnego dzielenia się. W duchu tych wyjątkowych chwil, uczniowie klasy 2b wraz z rodzicami postanowili uczynić tegoroczne święta jeszcze bardziej wyjątkowymi, angażując się w projekt zakupów produktów spożywczych dla osób potrzebujących z jadłodajni w Wągrowcu.
Drugoklasiści zostali podzieleni na zespoły, z których każdy odpowiedzialny był za zakup określonych produktów spożywczych. Na liście widniały nie tylko tradycyjne świąteczne smakołyki, ale także podstawowe artykuły spożywcze potrzebne do przygotowania pełnowartościowych posiłków.
Podczas zakupów uczniowie zwracali uwagę na ich wartość odżywczą oraz ich termin ważności. Po zakończonych zakupach drugoklasiści zakupione artykuły uporządkowali, zapakowali i przygotowali do przekazania przez starszych uczniów naszej szkoły jadłodajni w Wągrowcu.
To doświadczenie stanowiło doskonałą lekcję empatii i nauczyło uczniów klas drugich, jak małe gesty dobra mogą sprawić, że Święta Bożego Narodzenia dla osób potrzebujących stają się naprawdę wyjątkowe i ważne.

Elżbieta Chojnacka

Comments are closed.
Skip to content