TYDZIEŃ PROFILAKTYCZNY W NASZEJ SZKOLE 20-24 LISTOPADA

Z radością informujemy, że nadchodzi tydzień profilaktyczny, który w naszej szkole odbędzie się we współpracy z kampanią „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Wydarzenie będzie się odbywać od 20 do 24 listopada i ma na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz profilaktyki. 
20 listopada (poniedziałek) Klasy chętne, które wzięły udział we wcześniej ogłoszonym konkursie we współpracy z kampanią ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ – dostarczają grupowe prace konkursowe, które zostaną wywieszone jako wystawa w holu budynku 1 oraz wysłane w celu rozstrzygnięcia konkursu ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ.
21 listopada (wtorek) uczniowie i nauczyciele przygotują wystawę fotografii konkursowej w holu budynku 1.
Stoisko profilaktyczne z ulotkami zostanie rozmieszczone w holu, aby umożliwić uczniom dostęp do materiałów edukacyjnych.
W trakcie przerw uczniowie będą mogli odwiedzić stoisko profilaktyczne, dowiedzieć się więcej o zagrożeniach wynikających z używek oraz odebrać ulotki i broszury.
20-23 listopada (poniedziałek – czwartek) – odbędą się lekcje profilaktyczne w poszczególnych klasach.
Tematyka lekcji obejmie zagrożenia związane z używkami, zdrowy styl życia, sposoby radzenia sobie z presją grupy rówieśniczej i innymi istotnymi aspektami profilaktyki.
24 listopada (piątek)  odbędzie się przegląd piosenki optymistycznej jako podsumowanie tygodnia profilaktycznego. Wydarzenie odbędzie się w Urzędzie Gminy w Skokach.
Uczniowie przejdą ze Szkoły wraz z nauczycielami na przegląd piosenki. 
Wydarzenie będzie miało charakter kulturalny i artystyczny, mając na celu podniesienie ducha i promowanie optymizmu.

Paulina Idziak, Daria Budzyńska, Alicja Kramer 

Comments are closed.
Skip to content