Z życia świetlicy szkolnej

Świetlica szkolna zaprasza od poniedziałku do czwartku w godz. 7.00- 15.45 i piątek w godz. 7.00-15.00. To już rok odkąd znajduje się w nowym miejscu i cieszy się dużym powodzeniem wśród naszych uczniów. Celem działalności świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich, stworzenie warunków wypoczynku, zabawy i odrabianiu zadań domowych, a wszystko w bezpiecznym i miłym otoczeniu.
Wbrew sugestiom nieżyczliwych, staramy się, aby czas spędzony w świetlicy szkolnej sprzyjał także rozwijaniu zainteresowań oraz nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. W ciągu minionego roku nasi uczniowie korzystali z licznych gier planszowych, puzzli, klocków, piłkarzyków, czy tablicy interaktywnej. Mimo wszystko największym powodzeniem wśród dzieci cieszą się gry Playstation i interaktywna podłoga Fun Floor, która łączy w sobie technologię, edukację i rozrywkę. Z kolei kolorowa wykładzina służy relaksowi i tzw. zabawom dywanowym.
Dokładamy wszelkich starań, aby dzieci czuły się w świetlicy bezpiecznie i dobrze, w atrakcyjny sposób spędziły swój czas w oczekiwaniu na swoich rodziców i opiekunów.

Marzena Warzbińska

Comments are closed.
Skip to content