Polacy mają Tłusty Czwartek, a Brytyjczycy – Pancake Day

Podczas gdy Polacy świętują Tłusty Czwartek, zajadając się pączkami i faworkami, Brytyjczycy oraz mieszkańcy innych krajów anglojęzycznych szykują się na ostatnie słodkie obżarstwo przed Wielkim Postem. Mowa o Pancake Day, nazywany również Shrove Tuesday. W tym roku Pancake Day przypada 13 lutego, czyli już w najbliższy wtorek;-)
Podczas ostatnich przed feriami lekcji języka angielskiego klasy: 4a, 4b i 5a postanowiły zmierzyć się z tym tematem i przygotować lapbooki na temat pysznych naleśników. Każdy uczeń z pełnym zaangażowaniem poznał anglojęzyczne nazwy składników oraz sprzętów kuchennych potrzebnych do zrobienia naleśników, zapoznał się z przepisem na ich przygotowanie oraz nauczył się jakie dodatki mogą się na nich pojawić. Dodatkowo poznaliśmy historię tego dnia, która mówi, że Ostatki były okazją, żeby wykorzystać jajka i tłuszcze przed rozpoczęciem 40-dniowego postu.
May your stacks be high and your syrup be plentiful. On this delicious day, may your pancakes be fluffy, your toppings be tasty, and your company be delightful. Happy National Pancake Day!

Magda Jeske

Comments are closed.
Skip to content