Rekolekcje wielkopostne

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej szkole odbyły się w dniach od 26 do 28 lutego 2024 roku. Poprowadził je ksiądz Mateusz Pstrągowski. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: klasy 1 – 4, klasy 5 – 6 i klasy 7 – 8. Część warsztatowa odbywała się w salach lekcyjnych pod okiem wychowawców i nauczycieli szkoły. Spotkania z księdzem rekolekcjonistą miały miejsce w hali sportowej.
Jednym z wiodących tematów były kwestie związane z Wielkim Postem i jego trzema filarami: modlitwą, postem i jałmużną. Treści przekazywane przez księdza Mateusza były przeplatane religijnymi piosenkami wspieranymi aranżacją ruchową. Aby uczniowie mogli zgłębić tematykę, brali udział w projekcji filmów „Cuda Jezusa” i „Mój przyjaciel Jezus”. Ponadto, na podstawie sylwetki św. Franciszka z Asyżu mieli okazję zrozumieć, jak osobiście realizował on w swoim życiu fundamenty Wielkiego Postu. W trakcie zajęć warsztatowych uczniowie rozwiązywali zagadki, odgadywali hasła, a także mieli czas na działalność plastyczną.
Rekolekcje zakończyła Msza Święta w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja. Kończąc trzydniowe nauki wielkopostne, ks. Tomasz Mrug podziękował księdzu Mateuszowi Pstrągowskiemu za trud włożony w ich organizację, wszystkim uczniom za udział, a nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w ich przeprowadzeniu.

Elżbieta Chojnacka

Comments are closed.
Skip to content