Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.
Oryginalna nazwa święta brzmi World Hello Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie ,,hello” (cześć) do przynajmniej 10 osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Człowiek życzliwy to osoba nastawiona przychylnie i przyjaźnie, dobra i serdeczna. Żeby być człowiekiem życzliwym wystarczy dzielić się z innymi ludźmi uśmiechem i dobrymi słowami.
Uczniowie z grupy ETYKA, w ramach zajęć przygotowali z tej okazji wystawę prac, pt. Dwa Światy, w której ukazują z jednej strony świat, w którym nie doszło do porozumienia między ludźmi, druga – sytuację odwrotną: ludzie wybrali współpracę i zgodę, przyjaźń, uprzejmość i życzliwość.
Dopełnieniem wystawy jest stworzone przez uczniów Drzewo Życzliwości, z którego każdy może czerpać inspirację do mówienia miłych słów. Do czego wszystkich gorąco zachęcamy ! J
Kolorem przewodnim tego dnia będzie kolor żółty.
Znajdź się wśród życzliwych.

Agnieszka Ryczek

Comments are closed.
Skip to content