Szkoła pozyskuje liczne dotacje!

Aby zapewnić dzieciom równy dostęp do wysokiej jakości edukacji nieustannie podejmujemy starania pozyskiwania dotacji rządowych, wspierających realizację przedsięwzięć z zakresu wyposażenia szkół w sprzęt specjalistyczny i pomoce dydaktyczne. Uzyskaliśmy w tym zakresie duże wsparcie finansowe.
Od nowego roku szkolnego nasi uczniowie korzystają z pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Otrzymaliśmy wsparcie w kwocie 222 000 zł. Z pozyskanych środków wyposażyliśmy pracownię do techniki, biologii oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych. Szkoła wzbogaciła się m. in. w meble szkolne, stoły warsztatowe, pojemniki, skrzynki narzędziowe z wyposażeniem, szafy metalowe na elektronarzędzia, zestawy konstrukcyjne, narzędzia (wiertarka stołowa, wyrzynarka stołowa, szlifierka tarczowa, wiertarko-wkrętarki, stacja lutownicza i inne). Do nauczania interaktywnego zakupiliśmy aplikację Corinth 3d, gogle ClassVR, wizualizer, drukarkę 3d Banach School, laptop Terra Mobile 1551, mikrokontroler cyberPi, aparat Nicon, zestaw nagłośnieniowy, dyktafony, zestaw oświetleniowy, statywy, mikroskopy, preparaty mikroskopowe, stację lutowniczą, zestawy konstrukcyjne do praktycznej nauki techniki itp.
Pozyskaliśmy również dotację 80 000 zł na doposażenie stołówki szkolnej w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”. Zakupiliśmy m.in. dwa piece konwekcyjno-parowe z oprzyrządowaniem, zmywarko-wyważarkę, obieraczkę do ziemniaków, maszynę do mielenia mięsa, lodówko-zamrażarkę, naczynia kuchenne, termosy stalowe, stoły gastronomiczne i wiele innych pomocy kuchennych.
W ramach programu „Aktywna Tablica” szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 35 000 zł, za które kupiliśmy 10 komputerów, specjalistyczne programy multimedialne z serii Eduterapeutika, logiczne gry edukacyjne np. Złapmy Lwa SPE. Z kolei 15 000 zł, które otrzymaliśmy z programu „Poznaj Polskę 2022” przeznaczyliśmy na realizację wycieczek szkolnych. Pozyskaliśmy też kwotę 49 932 zł na zajęcia wspomagające, które umożliwią uczniom nadrobienie zaległości programowych spowodowanych dezorganizacją procesu nauczania w okresie pandemii COVID-19, natomiast w ramach Funduszu Pomocy na wsparcie dla uczniów z Ukrainy szkoła otrzymała 79 707 zł.

Wiesław Berendt

Comments are closed.
Skip to content