Sztafetowe Biegi Przełajowe

4 października 2023r. uczniowie reprezentowali naszą szkołę w Wągrowcu w Mistrzostwach Powiatu Wągrowieckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Szkoła wystawiła reprezentacje w 4 kategoriach: dziewczęta- rocznik 2011 i młodsze, dziewczęta- rocznik 2009-2010, chłopcy – rocznik 2011 i młodsi oraz chłopcy – rocznik 2009-2010.
Ilość rywalizujących sztafet w każdej kategorii była zróżnicowana, w zależności od kategorii wiekowej. Najwięcej szkół startowało w kategoriach młodszych.
W kategorii dziewcząt, drużyna z  rocznika 2011 i mł. w składzie: Łuczak Maja 6a, Szczepocka Martyna 5a, Hybiak Barbara 6c, BurdilaNicoleta 5c, Kamińska Daria 6a, Załęska Amelia 6b zajęła również wysokie II miejsce, a ich starsze koleżanki z klas 7-8 wywalczyły III miejsce.
Skład drużyny: Sanduliak Sofia 7b, Borowczyk Amelia 7b, Kowalewska Zofia 7b, Rubert Julia 7b, Wawrzyniak Karolina 7d, Podraza Rozalia 8a.
Chłopcy z rocznika 2009-2010 ukończyli bieg na V miejscu.
Warto jednak dodać, że w składzie drużyny chłopców byli wyłącznie zawodnicy z rocznika 2010, czyli młodsi. Pokonali ten dystans na miarę swoich maksymalnych możliwości i liczymy na ich sukces w przyszłym roku szkolnym.
Skład drużyny: Nowaczkiewicz Adam 7a, Sosnowski Tomasz 7b, Szawuła Michał 7a, Milibrand Mateusz 7c, Pawlak Maciej 7c, Tyll Jakub 7b, Szymkowiak Jakub 7c.   
NAJWIĘKSZYM SUKCESEM naszych uczniów było zdobycie I miejsca w kategorii chłopców – rocznik 2011 i mł. Z dużą przewagą nad rywalami zapewnili sobie awans do Finału Mistrzostw Wielkopolski, który odbył się 10 października br. w Poznaniu. W Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego na poznańskim HipodromieWola rywalizowało ze sobą 36 sztafet mistrzów powiatów z całej Wielkopolski. Nasz zespół ukończył bieg na XXI miejscu, co jest dużym sukcesem, biorąc pod uwagę rangę zawodów i wyskoki poziom przygotowania sportowego zawodników, trenujących często biegi średnio i długodystansowe  w klubach sportowych lub uczęszczających do szkół, czy oddziałów sportowych.
Skład drużyny z mistrzostw powiatu i województwa:Przybysz Stanisław 6a,Czarnecki Aleksander 6c, Mycka Stanisław 5c, MisikWsewołod 5d, Mazur Zakhar 6a, Ćwiek Jakub 5a, Kawski Bartosz 6c, Lupa Wojciech 6c.
Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy sportowego sukcesu, a sztafecie chłopców z klas 5 i 6 awansu do mistrzostwach wojewódzkich i pięknej sportowej rywalizacji w finale!!!     
Dziękuję wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego za współpracę w przygotowaniu trasy biegu oraz przeprowadzenie eliminacji szkolnych w biegach przełajowych na lekcjach wychowania fizycznego, we wszystkich kategoriach wiekowych klas IV-VIII.
Osiągnięcia naszych uczniów w w/w zawodach są naszym wspólnym sukcesem!!!

Katarzyna Dziel

Comments are closed.
Skip to content