Tydzień liczby Pi w Szkole Podstawowej w Skokach

14 marca przypada Międzynarodowy Dzień liczby Pi. Data jest nieprzypadkowa, o czym dowiedzieli się uczniowie w ramach Tygodnia Liczby Pi, który przypadał w dniach od 14 do 18 marca.
Mimo, że liczbę Pi uczniowie poznają dopiero w kl. 8,  to skojarzenia dotyczące symbolu i znaczenia tak ważnej dla nauki  liczby pozostaną  na dłużej. Na lekcjach matematyki lub godzinach wychowawczych uczniowie obejrzeli film poświęcony tej szczególnej liczbie, z którego dowiedzieli się na przykład dlaczego 14. 03 jest Dniem Liczby Pi, czy o tym, że liczba jest weną dla  poetów, a nawet muzyków. Informacje na temat tej magicznej liczby pojawiły się głównym holu szkoły, a w salach powstały tematyczne gazetki konkursowe.
W piątek, na zakończenie Tygodnia Liczby Pi, uczniowie szkoły ustawili się na boisku, tworząc grecki symbol liczby. Efekt został uwieczniony na zdjęciach oraz sfilmowany z drona przez naszego absolwenta Kaspra Grzegorzewskiego.
Poza znaczeniem matematycznym symbol swoimi kolorami nawiązywał  do jedności z Ukrainą.  
Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się do urozmaicenia nauki poprzez praktyczne działania, bardzo dziękuję.

W imieniu matematyków
Danuta Senger

Comments are closed.
Skip to content