Wieczór pieczenia pierników

Jesienny wieczór 18 listopada zgromadził w świetlicy wiejskiej w Rościnnie wiele osób, które poświęcając swój czas, chciały wesprzeć coroczną, charytatywną inicjatywę jaką jest Jarmark Bożonarodzeniowy, który w tym roku odbędzie się już po raz 17.
Jedną z tradycji, która jest kultywowana od wielu lat jest wypiek pierników. W ten listopadowy,  piątkowy wieczór zebrali się uczniowie klas 4a i 4b wraz z rodzicami, uczniowie klasy 7b, młodzież ukraińska goszcząca na terenie naszej gminy, harcerze z 7 SDH HYCE oraz przyjaciele Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dzięki uprzejmości i gościnności pana Huberta Czarneckiego, sołtysa wsi Rościnno, świetlica wiejska zamieniła się w pachnący piernikami warsztat pracy. Nad całością czuwał i sprawnie zarządzał zespołem „Mania gotowania” Jacek Mania, który towarzyszy nam już od wielu lat. Przy dźwiękach świątecznej muzyki wypiekliśmy i udekorowaliśmy mnóstwo przepysznych pierników, które będą mogły być zakupione na Jarmarku Bożonarodzeniowym 10 grudnia na targowisku w Skokach, a uzyskany dochód przeznaczony zostanie na paczki świąteczne dla potrzebujących seniorów i dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej oraz na wsparcie naszych gości- uchodźców z Ukrainy.
W imieniu własnym oraz pozostałych organizatorów Jarmarku Bożonarodzeniowego dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wieczór piernikowy, za dostarczenie potrzebnych produktów, za poświęcony czas i świetną zabawę. Do zobaczenia za rok!

Barbara Surdyk, Ilona Węglewska, Magdalena Jeske, Andrzej Surdyk

Comments are closed.
Skip to content