Wielkanocna zbiórka

W okresie od 11 do 21 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej w Skokach zorganizowano zbiórkę artykułów spożywczych na rzecz jadłodajni w Wągrowcu, która dostarcza posiłki osobom bezdomnym i samotnym. Koordynacją zbiórki wśród klas I–III zajęli się uczniowie z klasy 2b, natomiast uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu przygotowali zebrane artykuły do transportu. Udało się zebrać 470 różnych produktów spożywczych, takich jak ryż, mąka, kasza, cukier, herbata, kawa, czekolada, olej, konserwy, mleko, makaron, budyń czy kisiel, które są niezbędne do przygotowywania codziennych posiłków.
Dodatkowo, uczniowie klasy 2b postanowili przygotować dla każdego podopiecznego placówki wielkanocne babeczki, które własnoręcznie lukrowali, ozdabiali cukrowymi dekoracjami i pakowali w ozdobne pudełka.
Wszystkie zebrane artykuły zostały dostarczone do jadłodajni w Wągrowcu przez wolontariuszy naszej szkoły. Personel jadłodajni przekazał serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom za niezwykle hojne wsparcie materialne.  
Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom oraz uczniom edukacji wczesnoszkolnej za aktywne włączenie się w kolejną akcję charytatywną oraz za nieustanną gotowość niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Elżbieta Chojnacka

Comments are closed.
Skip to content