„ Moje jajko Faberge` ”

Uczniowie klasy IV c wraz z opiekunkami p. Danutą Kobus-Bogunią i p. Marzeną Warzbińską uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury w Wągrowcu. To kolejna nasza wizyta w centrum szerzenia tradycji i kultury naszego regionu.
Propozycja tematu rękodzieła do wykonania przez młodzież, zaskoczyła nas. Animatorka kultury zrezygnowała z najbardziej charakterystycznych dla naszego kraju kraszanek i pisanek, wprowadzając nas w świat ekskluzywnych jajek stworzonych przez Petera Faberge` dla carskiej rodziny w Rosji w XIX wieku. Były to unikatowe dzieła wykonane ze złota, a ozdabiane drogocennymi kamieniami.
Uczestnik warsztatów miał niepowtarzalną okazję wykonania takiego równie niesamowitego  jajka z różnorodnych  materiałów.  Zapewne będą one oryginalną ozdobą wielkanocnego koszyka. To budujące, że tradycja ozdabiania jajek w okresie wielkanocnym, cieszy się tak dużym zainteresowaniem i na stałe wpisała się w tradycje wielkanocne propagowane w naszych rodzinach.

Danuta Kobus-Bogunia

Comments are closed.
Skip to content